
Elszólta magát Magyar Péter embere, már készülnek Ukrajna támogatására - videó
Arról beszélt Ruszin-Szendi Romulusz, hogy ha létrejöhetne egy Tisza-kormány, „felélesztené” ukrán kollégái telefonszámát.
A tekintélyes amerikai lap részletes oknyomozó anyaga rávilágít, hogy a volt amerikai kormányzat proxyháborút folytatott Oroszország ellen az ukránok felhasználásával.
A Ripost írja, hogy terjedelmes cikket közölt az amerikai New York Times, amiből kiderül, hogy a korábbi demokrata kormányzat miként irányította a háttérből az eseményeket. Az oknyomozó cikk szerzője külön kitér arra, hogy az oroszok elleni ukrán támadásokat közvetlenül egy németországi amerikai támaszpontról irányították Joe Bidenék. A napvilágot látott információk szerint onnan adták ki az ukrán csapatoknak a lehetséges támadási célpontokat és a pontos koordinátákat is. Az amerikai katonai tanácsadók pedig Kijevben és a front közelében is ott vannak fizikailag is.
Adam Entous mostani cikkéhez több mint 300 interjút készített az elmúlt egy évben, az összegyűjtött információk alapján bemutatta az orosz–ukrán háború nem nyilvános oldalát is. Kiderült többek közt, hogy az ukrán támadásokat a CIA és az amerikai hírszerzés a németországi Wiesbadenben található amerikai támaszpontról koordinálta. A legsikeresebb ukrán műveletekben (például a Moszkva cirkáló elsüllyesztése) is jelentős amerikai támogatást kaptak az ukránok.
A „The Partnership: The Secret History of the War in Ukraine” (A szövetkezés: az ukrán háború titkos története) című cikk kitér arra, hogy az USA jelentős mennyiségű fegyver- és lőszerszállítmányokkal segítette Ukrajnát, beleértve fejlett rakétarendszereket, légvédelmi eszközöket és drónokat. Az amerikai katonai tanácsadók folyamatosan együtt dolgoztak az ukrán hadsereggel, hogy biztosítsák a fegyverek hatékony alkalmazását.
Az írás rávilágít arra is, hogy az Egyesült Államok titkos műveleteket is végzett Ukrajna támogatása érdekében, ideértve a kiberhadviselést és a speciális erők által végrehajtott kiképzési programokat. Ezen túlmenően több NATO-tagállam is aktívan részt vett a logisztikai és hírszerzési együttműködésben.
Az írásból az is kiderül, hogy a Biden-adminisztrációt még az sem tántorította el, hogy a háború egy bizonyos pontján 50 százalék esélyt adtak arra, hogy az oroszok nukleáris fegyvert vetnek be. Mindezt annak ellenére kockáztatták, hogy az akkori vezérkari főnök végig szkeptikus volt a az ukrán esélyekkel kapcsolatban.
A szerző a megszerzett információk alapján arra a következtetésre jutott, hogy bizonyos tekintetben Ukrajna csak egy újabb epizódszereplő volt az Egyesült Államok és Oroszország közötti proxyháborúk sorában.
Arról beszélt Ruszin-Szendi Romulusz, hogy ha létrejöhetne egy Tisza-kormány, „felélesztené” ukrán kollégái telefonszámát.
Megbénult az egész főváros a Pride párti tüntetés miatt.
Újabb videóval jelentkezett a rezsikörútjáról Németh Szilárd.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre