Rohamosan rozsdásodik az Eiffel-torony? Nagyon aggódnak a franciák

Megszólalt az Eiffel-torony rozsdásodásával kapcsolatban az üzemeltető.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2025.04.30. 07:57
Módosítva: 2025.04.30. 07:57
eiffel-torony rozsda üzemeltető

Az ismételten felmerülő aggályok ellenére nem fenyegeti rozsdásodás veszélye a párizsi Eiffel-tornyot - jelentette ki Jean-Francois Martins, a francia főváros egyik legfőbb turisztikai látványosságának üzemeltetéséért felelős vállalat elnöke.

Eiffel,Tower,Paris,,France
Az Eiffel-torony / Fotó: Shutterstock

Hihetetlen állapotban van

- húzta alá Martins röviddel az Eiffel-torony nagyszabású felújítási munkálatainak lezárulta előtt. Nagyon szilárd a torony szerkezete - tette hozzá.

A jelenleg zajló festési munkálatok során a torony egyik részén felszedték a korábbi 19 festékréteget és meglepetéssel tapasztalták, hogy "a fém tökéletes állapotban volt" - mondta hozzátéve, hogy "Gustave Eiffel nagyon jó minőségű anyagot használt a torony építéséhez".

Egy éve ismét a figyelem központjába került az állítólagos rozsdaproblematika, az ottani alkalmazottak több napig sztrájkoltak is, hogy több pénzt fordítsanak a francia fővárosi látványosság fenntartásába. A torony - építése óta - immáron 20. festési munkálatok már a célegyenesbe értek és 2026-ban várhatóan be is fejeződnek. A 2019-ben indult átfestés, amelyet a koronavírus-járvány miatt meg kellett szakítani, mintegy 80 millió euróba került. A munkálatokat nehezítették a korábbi - ólomtartalmú - festékrétegek. Mintegy 58 millió euróért a három felvonó egyikét is restaurálták ügyelve lehetőség szerint az eredeti állapot megőrzésére.

Martins beszélt arról is, hogy a látogatók jobb fogadására irányuló erőfeszítések is gyümölcsözők voltak. Egy felmérés szerint a vendégek 96 százaléka elégedett volt látogatásával, míg 2019-ben ez az arány még 81 százalék volt. Kedvezően fogadták a biztonsági intézkedéseket is, a lopások és agresszív cselekedetek a fokozott rendőri jelenlétnek köszönhetően megcsappantak - tette hozzá. A párizsi világkiállításra épült, 1889-ben felavatott, ma már 135 éves műemléket tavaly 150 országból 6,3 millió ember látogatta meg – írja az MTI.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás