Mi is az igazság? Tényleg okoz valamiféle kárt a rágógumi, ha lenyeljük?
A rágógumit már majdnem 100 éve rágják az emberek. Először 1928-ban készítettek rágógumit, mégpedig Walter Diemernek köszönhetjük ezt a kellemes és hasznos találmányt.
Egy szakértő elmagyarázta, hogy pontosan mi történik, amikor lenyelünk egy rágót. Simon Travis, a brit Oxfordi Egyetem klinikai gasztroenterológia professzora elmagyarázta, hogy a rágógumi lenyelése általában ártalmatlan:
Fogalmam sincs, honnan ered ez a mítosz. Csak azt tudom elképzelni, hogy azért javasolták, mert valaki le akarta állítani a gyerekeit a rágógumizásról.
Simon kifejtette, hogy a rágógumi nem emészthető, így ha mégis lenyelnénk egyet, valószínűleg átjutna a szervezetünkön, és probléma nélkül távozna:
Ha lenyeled a rágógumit, akkor az átmegy a gyomron, átmegy a bélrendszerbe, és végbélen keresztül változatlanul távozik. Létezhetnek olyan esetek, amikor a rágógumi csecsemők, sőt gyermekek bélrendszerében megreked, ha sokat nyeltek le, és akkor elzáródást okozhat. De több mint 30 éves gasztroszakorvosi gyakorlatom során még nem láttam ilyen esetet.
Bár a szakemberek nem tanácsolják a rágógumi lenyelését, de egyáltalán nem származhat semmi bajunk abból, ha lenyelünk egyet – írja a Unilad.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre