Az éteren túl is zajlanak az események. A NASA tudósai különös jelenségre lettek figyelmesek.
A NASA és több nemzetközi kutatócsoport sokkal több fekete lyukat fedezett fel a korai világegyetemben, mint amennyire eleinte számítottak. Ez a felfedezés nagyban javítja a Nap tömegének több mint egymilliárdszorosát kitevő tömegű szupermasszív fekete lyukak keletkezésének ismereteit.
Ezek a galaxisokban az ősrobbanás után észlelt fekete lyukak a galaxisok nagy evolúciós folyamatát hangsúlyozzák az univerzumban. Alice Young, a projektben részt vevő PhD-hallgató elmondta:
Sok ilyen objektum nagyobb tömegűnek tűnik, mint azt korábban hittük volna. Vagy ilyen nagynak indultak, vagy gyorsan növekedtek.
Azt feltételezik a tudósok, hogy ezek a fekete lyukak romlatlan, széttöredezett csillagokból állhatnak, de akár gázfelhőkből is keletkezhettek. Ezek az izgalmas jelenségek a mai napig heves vitákat váltanak ki neves tudósok és kutatók között, ugyanis a fekete lyukakról annyit tud az emberiség, mint az óceánokról: még mindig keveset. Matthew Hayes asztrofizikus és egyetemi tanár szerint még mindig nem elegendő a tudásunk ahhoz, hogy a fekete lyukak galaxisképző számításai pontosak legyenek.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre