A szakemberek szerint ez még csak a kezdet.
A gízai Nagy Piramis belsejében egy titokzatos alagutat találtak, ami magyarázatot adhat egy régóta húzódó rejtélyre. Persze az összeesküvés-elméletek már régóta vannak ezen a téren.
Tekintettel arra, hogy az egyiptomi ősi piramisok valójában milyen régiek, azt gondolnánk, hogy a szakértők már mindent tudnak róluk. A piramisok megismerése kapcsán elképesztő munka folyik, és a kutatók a mai napig újabb és újabb felfedezéseket tesznek.
Tavaly egy tudóscsoport rejtélyes átjárót fedezett fel a Khufu piramison belül, ami a legnagyobb a gízai piramisok közül. Bár egyelőre nem sokat tudni róla, de a lelet a jövőben újabb érdekes dolgokat tárhat fel. A legújabb felfedezést a Scan Pyramid nevű projekt kutatócsoportja tette.
A csoport 2015 óta használja a modern technológiát, hogy megnézze, hogyan néz ki a piramis belseje, többek között szkennerek és infravörös termográfia segítségével.
A jelek szerint az alagút mennyezete azt mutatja, hogy a piramis súlyának enyhítésére építették
– mondta Mostafa Waziri, az Egyiptomi Régiségek Legfelsőbb Tanácsának vezetője, majd hozzátette, az egy nagy kérdés, hogy ez a folyosó a (fő)bejárat súlyának enyhítésére vagy egy még felfedezésre váró tér tehermentesítésére jött-e létre.
A csapat által felfedezett eredményekre remélhetőleg az elkövetkező években építeni fognak tudni a szakemberek. Tehát, bár azt gondolnánk, hogy mindent tudunk a híres egyiptomi piramisokról, ez korántsem így van. A Khufu piramisát mintegy 4500 évvel ezelőtt, Khufu fáraó idején építették, és továbbra is rengeteg turista látogatja meg minden egyes évben – írja az Unilad.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre