Baljós leletet találtak egy Tolna vármegyei elhagyatott családi házban. A leletből kiderülhet, hogyan haltak meg a ház tulajdonosai.
Különös dolgot fedezett fel a titokzatos urbexes, aki azt kérte, hogy csak A Felfedezőként hivatkozzunk rá. Egy elhagyatott Tolna vármegyei házra bukkant, ahol már hosszú évtizede megállt az idő.
Mindent hátrahagytak a tolnai házikóban. A ház időkapszulaként őrzi az egykor itt élő idős házaspár életét, otthonát
– mondta a titokzatos felfedező a furcsa épületről.
Vélhetőleg népes családja lehetett a tulajoknak és a sok unoka rendszeresen vakációzhatott a nagyszülőknél, ezért helyeztek el több ágyat is a házban. A Felfedező sem tudja, hogy pontosan mi történhetett a lakókkal. A házban ugyanakkor sikerült egy hátborzongató leletre bukkanni. A falon lógó CT felvételeken agyi ödéma jeleit vélték felfedezni; feltételezések szerint a házaspár egyik tagjának ez okozhatta a halálát.
Az urbex az urban exploration rövidítése, ami fordításban városfelfedezést jelent. Az urbex egy elterjedt szabadidős tevékenység, aminek már saját szubkultúrája van. A városfelfedezés lényege, hogy elhagyatott, lepukkant, romos, vagy éppen működő, de elzárt ember alkotta helyekre, vagy tárgyakhoz jussunk el. Az urbexesek célpontjai lehetnek például elhagyatott városok, gyárak, kórházak, elmegyógyintézetek, börtönök, csatornahálózatok, alagutak, katakombák, ipari és katonai létesítmények, vagy éppen magára hagyott parasztházak, tanyák. Az urbexesek az íratlan szabályukhoz hűen nem árulják el, hogy pontosan hol található az a bizonyos épület, ahol jártak, nehogy vandálok jelenjenek meg, és teljesen kifosszák, megrongálják a helyszínt.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre