Mutatjuk, hogy a fém- vagy a papírpénzen van-e több baktérium. Szakember tesztelte a fizetőeszközeinket.
Gyuris Rita növényorvos rendszeresen mutat be TikTok-csatornáján érdekes kísérleteket. Ezúttal azt nézte meg, hogy a papír- vagy a fémpénzen van-e több baktérium.
Nézzük meg, mennyi baktérium van a papír- és a fémpénzen
– kezdte TikTok-videójában a növényorvos, aki ehhez a kísérletéhez két különböző táptalajt használt, egy sima, nutrient agar lemezt és egy véres agart.
„A különböző összetételű agar lemezeken különböző gombák és baktériumok jelenhetnek meg” – magyarázta.
Rita szemléltette az eredményeket. Meglepő módon a papírpénzen többféle baktériumot talált.
A papírpénzről vett minta esetében a nutrient agaron egy-két féle baktérium nőtt csak fel, és az szinte teljesen belepte az egész agar lemezt. Ez azért nem annyira látványos, mert áttetszős színe van a baktériumkolóniának. Ezzel ellentétben a véres agaron felnőtt baktérium kolóniák száma sokkal magasabb, és egy gombatelep is megjelent
– állapította meg a szakember.
A fémpénzről vett minták eredményein azt lehet megfigyelni, hogy kétféle uralkodó baktériumkolónia van: az áttetszős narancssárgás és egy fehéres. Szemben a véres agaron nem nőtt fel szinte semmi. A petricsésze oldalán lehet látni egy sávban vastagon baktériumkolóniát, azonban azt gondolom, hogy ez lehet felülfertőződés is, hiszen az agar lemezen húzott minták helyén nem nőtt fel semmi.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre