Érdekes elmélettel álltak elő a kutatók.
Korábban már többször is írtunk a Titán-tragédiájáról. Lassan egy éve lesz annak, hogy a mélytengeri búvárhajó merülés közben összeroppant. A fedélzeten tartózkodó öt ember közül mindenki életét vesztette.
Most a tudósok egy érdekes elmélettel álltak elő, ami magyarázatot adhat arra, hogy mi okozta pontosan a tragédiát. A kutatók elmélete szerint a "vékony falú szerkezet" apró hiányosságai minden egyes alkalommal, amikor a Titanicot meglátogatta, egyre jobban károsodhattak, ami nem bírta már tovább, így 2023. június 18-án bekövetkezett a tragédia.
A szakértők megvizsgálták, hogy a véletlenszerű tökéletlenségekkel rendelkező félgömb alakú héj "karcsúsága" hogyan hajlamosabb a meghajlásra. Számítógépes szimulációk segítségével azt is ellenőrizték, hogy a tengeralattjáró alakja alapján miként alakulhat ki a mikro-horpadás lehetősége.
A legegyszerűbb magyarázat: fogunk egy hosszú spagettit, és két ujjal megnyomjuk. Mi fog történni? Lényegében meghajlik, el fog törni
- fejtette ki a tanulmány egyik szerzője és az építő- és környezetmérnöki tanszék tanszékvezetője, Roberto Ballarini.
A kutató hangsúlyozta, hogy tanulmányukban nem elemezték, hogy a mikro-horpadás hozzájárult-e az OceanGate tengeralattjáró összeroppanásához, hanem a hasonló anyagú és formájú járműveket vizsgáltak.
A végzetes útja előtt a Titan tengeralattjáró állítólag több mint 50 merülést hajtott végre anélkül, hogy bármilyen problémát tapasztaltak volna. A teóriák szerint azonban ezek az utak mindegyike okozhatott sérüléseket a hajótesten.
A tisztviselők még vizsgálják a Titan tengeralattjáró roncsaiból megmentett bizonyítékokat - írja a Ladbible.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre