Kutatók számították ki az esélyeinket.
Aki kicsit is konyít a csillagászathoz, tudja, hogy egyetlen égitest sem örök életű az univerzumban. Igaz ez természetesen a mi Napunkra is, amely a csillagfejlődés útját bejárva, élete alkonyán vörös óriássá fog felfújódni, amelynek akkorára növekszik a térfogata, hogy eléri a mostani földpályát, és elnyeli szülőbolygónkat.
Egy másik katasztrofális forgatókönyv szerint a földi élet már ezt megelőzően kihunyna egy olyan esemény következtében, amely elpárologtatná a légkört, tüzes pokollá változtatva bolygónkat, ahol minden élőlény megsemmisülne. Ez a menetrend persze nincs kőbe vésve, több véletlenszerű esemény is megakadályozhatja, hogy Földünk – akár a Nappal együtt, akár már korábban – maga is elpusztuljon. A tudósok szerint a lehetséges megmentőnk a Naprendszer közelében elhaladó magányos csillag képében bukkanhat elő a világmindenségből.
12 000 szimulációt végeztünk, és némelyikben a csillag áthaladása távolabbi, hidegebb pályára lökte a Földet
– fejtette ki Sean Raymond, a kutatás vezetője a Live Science-nek.
Mindazonáltal olyan nagyon még nem kell elkezdenünk aggódni, mivel a számítások szerint a Nap jelenleg az életútja felénél jár, vagyis nagyjából ötmilliárd év múlva fenyeget csak az a veszély, hogy bekebelezi a Földet.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre