Egy 2018-as baloldali tüntetés erőszakba fulladt, aminek során öt rendőr is megsérült. Fekete-Győr András füstbombával támadt a rendőrökre, ami miatt börtönre ítélte a bíróság.
"Nem bánt senkit egy füstgránát" - ezekkel a szavakkal próbálta elbagatellizálni a 2018-as tüntetés másnapján Fekete-Győr András baloldali politikus az általa elkövetett bűncselekményt.
A hatóságok ugyanakkor másképp vélekedtek a Fekete-Győr által elkövetett támadásról, szerintük a Parlament épületét védő rendőrök elleni támadás súlyos bűncselekménynek számít. A Momentum korábbi elnökét társtettesként, csoportosan elkövetett hivatalos személy elleni erőszakkal vádolták meg, a héten pedig másodfokú ítélet született az ügyében: egy év börtönbüntetésre ítélték, két év próbaidőre felfüggesztve. A másodfok ellenére sem jogerős még az ítélet, az ügyészség ugyanis három nap gondolkodási időt kért, Fekete-Győr András pedig a Kúriához fordul jogorvoslatért,
szerinte ugyanis nem törvényellenes rendőröket füstgránáttal dobálni.
2018. december 13-án este vandálok - köztük szép számban baloldali aktivisták - lepték el Budapest utcáit, akik törtek-zúztak, padokat és kukákat locsoltak le benzinnel, majd gyújtottak fel, rendőröket becsméreltek, dobáltak dobozokkal, füstgránátokkal.
A HírTV témában készült videóját itt nézheted meg:
A Magyar Nemzet megkeresésére Nagy László Tibor jogász, az Országos Kriminológiai Intézet osztályvezetője elmondta:
„Minden pirotechnikai eszköznek, így a füstbomba működésének is az az alapja, hogy kemikáliákat alakít égési melléktermékké, így gázt, hőt, fényt vagy hangot, illetve ezek kombinációját hozva létre. A füstbomba által generált füst tartalmaz nem fém és fém-oxidokat, egyes változatok fémsókat is, amelyek a legtöbbször nem kifejezetten ártalmas anyagok, de előfordulhat olyan eset, hogy súlyosbítják a meglévő légúti problémákat, ha az ezt belélegző ember ilyennel rendelkezik. Esetükben kiválthatnak akut és krónikus mellékhatásokat is. Ezek az eszközök semmi esetre sem szolgálnak arra, hogy másokhoz vágjuk, illetve más személyekre irányítsuk őket. Arról nem is beszélve, hogy egy rendezvényen, a tömegben lehetetlen tartani azt a biztonsági távolságot, amely egy ilyen füstbombánál kötelező lenne.”
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre