Szakember rántja le a leplet az idegenek létezéséről.
Bár sokan megkérdőjelezik a földönkívüli civilizációk létét, szinte lehetetlen, hogy a végtelen világegyetemben csak nálunk fejlődött volna ki értelmes élet.
Tekintetbe véve a megfigyelhető univerzumban található galaxisok számát, ami körülbelül két billió, már bele kellett volna ütköznünk földönkívüli fajokba
- mondta a Daily Starnak a Derby Egyetem Pszichológiai Karának oktatója. Malcolm Schofield szerint annak, hogy eddig nem találkoztunk idegenekkel, két egyszerű oka van: a tér és az idő.
Az tűnik a legvalószínűbbnek, hogy túl messze vannak. De a távolság mindjárt relatívabb lesz, ha nem „hagyományos” bolygóközi utazásokban gondolkodunk, hanem térugrásokban - fejtette ki a professzor. Ami pedig az időt illeti, lehet, hogy más fajok már kihaltak, vagy épp még nem állnak olyan technikai szinten, hogy fel tudják venni velünk a kapcsolatot, hisz kicsi az esélye annak, hogy két civilizáció teljesen hasonló fejlettségi fokon álljon.
A szakember ezt összehasonlította a lottónyeremények esélyeivel.
Ha valaki lottózik, mert bízik abban, hogy nyerni fog, senki nem gondolja róla, hogy hülye, pedig annak a valószínűsége is ugyanolyan csekély, mint az idegenek felbukkanásának
- fogalmazott a kutató, aki mindazonáltal bízik benne, hogy egyszer létrejön a nagy galaktikus találkozó.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre