Biztosan sokaknak feltűnt már, hogy az idei advent különlegesebb, mint a korábbi években: a várakozás időszakának negyedik, azaz utolsó vasárnapja december 24-re esik! De vajon mit jelent ez? Akkor elmarad advent utolsó vasárnapja?
Advent a várakozás és a készülődés időszaka, de mi történik akkor, ha az ünnep nem a megszokottak szerint alakul?
Nem először és valószínűleg nem is utoljára fordul elő az a rendkívül érdekes jelenség, hogy advent negyedik vasárnapja szenteste napjára esik majd.
Az adventi időszak első vasárnapjához közeledve a közösségi médiát elárasztották a kételkedő hozzászólások. A legtöbben megdöbbenve fogadták, hogy idén december 3-án kezdődik és éppen 24-én ér majd véget a várakozás időszaka. Volt olyan hozzászóló, aki kijelentette, ő inkább előbb gyújtja meg az első gyertyát a koszorún, de a szenteste az szenteste, ez pedig „csak egy téves elírás, hülyeség”.
Megkeresésünkre reagált Kőhegyi Viktória hitoktató, teológus, aki egyúttal eloszlatta a tévhiteket is.
Bár az idei advent eltérően alakul, mint a korábbiak, aggodalomra egyáltalán nincsen ok
– kezdi a hitoktató, majd folytatja:
Nem marad el advent negyedik vasárnapja és nem tolódik el Jézus születésének ünnepe sem.
December 24-én délelőtt ugyanis még adventet ünnepeljük a templomokban, de az este már Jézus születéséről szól.
24-én délelőtt a szentmiséken advent negyedik vasárnapját vesszük, estétől pedig már a Megváltó születését ünnepeljük. Így tehát a negyedik gyertyát a koszorún délelőtt gyújtjuk meg, a karácsony ünneplése pedig 25-én kezdődik
– zárta magyarázatát a teológus.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre