
Holtan találtak rá az eltűnt nagymamára, gyilkosság miatt indult nyomozás
Az idős nő holttestét egy fészerben rejtették el.
Karikó Katalin magyar biokémikus és Drew Weissman amerikai mikrobiológus kapja az idei orvosi-élettani Nobel-díjat.
Mint minden világhírű tudós és kutató, egyszer Karikó Katalin is volt gyermek. A magyar biokémikust „a vakcina anyja"-ként is emlegetik, nem véletlenül, hiszen amerikai kollégájával, Drew Weissmannal közösen jegyzett szabadalmára épül az mRNS-vakcina, melyet milliók kaptak már meg a világon. A felfedezés emberek életét mentette meg a Koronavírus világjárvány alatt, most pedig kiérdemelte az orvosi-élettani Nobel-díjat.
Karikó Katalin és nővére, Zsuzsanna számára boldog gyerekkort biztosítottak szüleik. Édesapja, Karikó János hentes, édesanyja, Karikóné Zsuzsóka néni könyvelő volt. A világhírű magyar biokémikus 68 éve született Szolnokon, az általános iskolát és a gimnáziumot pedig Kisújszálláson végezte.
Nagyszerű kémia- és biológiatanárának köszönhetően hamar megszerette mindkét tantárgyat, sőt, nyolcadikban az élővilág tantárgyból rendezett tanulmányi versenyen megyei első és országos harmadik lett. Gimnáziumban megkapta a biológia területén legkiválóbb diáknak járó Jermy Gusztáv-díjat, majd felvételt nyert a Szegedi Tudományegyetem biológia szakára is, ahonnan a Magyar Tudományos Akadémia ösztöndíjasaként került a Szegedi Biológiai Kutatóközpontba.
Az immár Nobel-díjas Karikó Katalin 1985 óta az Egyesült Államokban, jelenleg Philadelphiában él.
Az idős nő holttestét egy fészerben rejtették el.
Egy Snapchat-fotó buktatta le a férfit.
Magyar turisták is átélték az isztambuli földrengést.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre