Öt serpa kellett hozzá, hogy lehozzák a testet. Sokan vitatják, hogy ennek meg kellett-e történnie.
Suhajda Szilárd tragédiája egy egész országot rázott meg. Nagyon megoszlik vele kapcsolatban a társadalom véleménye: bár mindenki szerint rettenetes, ami történt, a lakosság egy része szerint felelőtlenség volt palack és serpa nélkül belevágni az Everest meghódításába, mások szerint azonban csak az él igazán, aki mer kockáztatni. Azóta megemlékeztek róla és a Pilisben örök emléket állítottak neki, a Himalájában azonban az élet nem áll meg.
A világ teteje a Mount Everest, a Himalájában azonban más extrém és veszélyes útvonal is húzódik. A hegymászók és kalandorok szeretnek ezek között válogatni, és nem mindenkinek esik a választása az Everestre. Arról a Bors számolt be, hogy több mint 300 temetetlen holttest található a Mount Everesten, és azt is summázza, hogy miért nehéz (vagy olykor lehetetlen) lehozni onnan a testeket. Éppen ezért hatalmas tervezést és szerencsét, no meg persze tehetséget igényel az, hogy egy-egy testet le tudjanak hozni, hogy a családja megadhassa a végtisztességet.
A Mandiner most arról számolt be, hogy megtörtént a csoda. A német hegymászó, Luis Stitzinger a világ harmadik legnagyobb hegycsúcsát próbálta megmászni, azonban Suhajda Szilárdhoz hasonlóan az ő jeladója is aggasztó csöndbe burkolózott. Május 25-én eltűntnek nyilvánították, később pedig Nepál és India határán, 8400 méteres magasságban megtalálták a holttestét. Testének leszállítását kísérelték meg a serpák, ezúttal sikerrel. Öt serpa kellett hozzá, de sikerült lehozniuk, hogy családja eltemethesse.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre