Ez nem csak egy sima lyuk, aggasztó, mit csinál...
Különös lyukat fedeztek fel a tudósok a Csendes-óceán fenekén, amelyből valamilyen folyadék is szivárog. A szakembereke elsőre azt mondták, hogy édesvíz folyhat a lyukból, ám most úgy vélik, tektonikus folyadékról van szó.
A Washingtoni Egyetem szakértőinek sajtóközleménye szerint az, hogy a tengerfenéki lyuk szivárog, nem biztos, hogy jó előjel a térség földrengési aktivitását tekintve.
A lyukat „Pythias oázisának" nevezték el egy orákulumról, aki egy forró forráson ülve hallucinált jóslatokat
– számolt be a furcsa felfedezésről a Daily Star.
Mint kiderült a felfedés nem újkeletű, hiszen a szakértők először 2015-ben észlelték a különös lyukat, akik azóta is figyelemmel követik azt. Az új kutatások eredményei pedig azt mutatják, hogy a kifelé, az óceánba tartó folyadék nem egyszerű víz. A szakértők szerint valójában valamiféle tektonikai kenőanyag lehet, amelyre a lemezeknek szükségük van, hogy megakadályozzák az elmozdulást.
Ez olyasmi, amit én még soha nem láttam, és tudomásom szerint korábban még nem is figyeltek meg ilyet
– fogalmazott Evan Solomon, a Washingtoni Egyetem oceanográfus és tengerfenékgeológus professzora.
A lyukkal kapcsolatos korábbi kutatások megállapították, hogy a területről kiszivárgó víz melegebb, mint az óceán vize. Úgy vélik, hogy ez az első ilyen jellegű tengerfenék-szivárgás, de a szakértők elmondták az is, hogy lehetnek más ezhez hasonló lyukak is, csak azokra még nem találtak rá.
A lyukról fotó is készült, amit ide kattintva nézhetsz meg.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre