Egy légiutas-kísérő egy videóban magyarázta el, hogy ilyenkor mi a teendő.
A repülőgépen gyakran előfordul, hogy egy utas rosszul lesz, ilyenkor a személyzet igyekszik azonnal segítséget nyújtani. Ám mi a helyzet akkor, hogyha valaki meghal a fedélzeten? Egy légiutas-kísérő most egy videóban árulta el, hogy ilyenkor mi a teendő.
Danielle elmesélte, hogy vele ilyen még nem történt meg soha, de vannak olyan barátai, akiknek már volt élményük ilyen helyzetben.
A légiutas-kísérők jogszerűen nem nyilváníthatnak valakit halottnak, így ha a kapitány úgy dönt, hogy nem hajt végre kényszerleszállást, akkor a holttest a repülőgépen marad, amíg el nem érik végső céljukat
- magyarázta a stewardess, aki hozzátette, hogyha van hely a gépen, akkor a holttest áthelyezhető egy másik másik üléssorba vagy akár egy kabinba.
De ha a járat tele van, akkor az utas az eredeti helyén marad, amíg a gép el nem éri a célját
- hangsúlyozta Danielle.
Egy másik légiutas-kísérő a kommentben reagált a nő videójára és elmondta, hogy ő egy takarót is ráfektetne az elhunyt emberre, hogy az utasoknak ne azt kelljen nézniük a gépen. A témával kapcsolatban egy utas is megosztotta történetét - írja a Ladbible.
Egy nő, aki két sorral mögöttem ült egy 11 órás Frankfurtból Szingapúrba tartó járaton, az utazás utolsó szakaszán leállt a légzése és meghalt. Miután megállapították, hogy elhunyt, lefedték a testét egy lepedővel (de az arcát nem), és a repülés a szokásos módon folytatódott
- mesélte az egyik utazási élményét egy hozzászóló.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre