Egy középkorú férfi, aki magát vállalkozónak adta ki, 300 millió forintot csalt ki egy magyar családtól. Az egyik legnagyobb károsult őszintén vallott arról, hogyan tudta kicsalni tőle ezt az összeget a férfi, azaz a Tendercsaló.
Korábban megírtuk, hogy Harangozó Rékát és édesanyját, Harangozóné Saroltát lelkileg annyira megviselték a történtek, hogy az öngyilkosság gondolatáig is eljutottak.
Harangozó Réka még 2018-ban ismerkedett meg a férfival, aki azt ígérte neki, hogy olyan elektronikai eszközökkel is foglalkozó tenderekbe fekteti be a nő pénzét, mely busás hasznot hoz majd. Ennek pont az ellenkezője történt, Rékáéktól ugyanis minden ingó és ingatlan vagyonukat kicsalta a férfi.
2022. december 15-én Réka és édesanyja feljelentették a férfit a 4. Kerületi Rendőrkapitányságon, melyet követően az egész napot ott, a kihallgatásukon töltötték.
Réka elmondta a Borsnak, hogy a feljelentést követő kihallgatások során több áldozattal is találkozott, akik szintén feljelentették a magát vállalkozónak kiadó Tamást. Réka ezenkívül indított azóta egy TikTok-oldalt is, ahol folyamatosan beszámol az aktuális fejleményekről, és arra kéri az embereket, hogy amennyiben őket is átverte ez a férfi, jelentsék fel őt, ezzel segítve a rendőrség munkáját.
A többi károsult 2-10 millió forintokat bukott a hasonló befektetéseken. Mindegyiküket ezzel a hangzatos csendestárs-elképzeléssel hitegette és verte át Tamás, akivel egyébként csak és kizárólag üzleti kapcsolatom volt
– mesélte a Borsnak Réka, aki mostanra a teljes anyagi csőd szélére jutott.
Én a családomnak akartam egy biztos megélhetést, ezért adtam Tamásnak először több mint 4 és fél millió forintot a bolt árukészletének feltöltésére
– emelte ki Réka, aki saját bevallása szerint az egyik legnagyobb, ha nem a legnagyobb károsultja a történteknek.
Szerettük volna átlátni, hogy Rékáék milyen részletekben adtak pénzt a Tendercsalónak:
Még 2018-ban 8 milliót kapott, hogy elutazzon Kínába, megvenni valamilyen speciális, kijelzőt gyártó gépet. Az azt követő fél éven belül 3 milliót kapott az árukészlet feltöltésére, mobilokra és hasonlókra. Ezután odaadtam neki a spórolt pénzünket, majd az 53 milliót és a 20 milliót érő ingatlanom árát, valamint a 10 milliós életbiztosításom is. Édesanyám ingatlanját is eladtuk, és azt a pénzt is megkapta
– részletezte Réka, akit Tamás az első milliók átvétele után folyamatosan azzal manipulált, hogy ha kifutnak a határidőkből, akkor az addig „befektetett” pénzét is elbukja Réka. A nő és családja ezért még több pénzt adott a férfinek, abban a hitben, hogy így a korábbi összegeket is viszontláthatják majd.
Ezt a rengeteg pénzt Tamás arra kérte, hogy az állítólagosan megnyert pályázat határidőit tudja tartani. Mivel mindez nagyrészt a koronavírus okozta nehézségek idején történt, a csaló az átlagosnál könnyebben hitegethette Rékát arról, hogyan halad a projekt – mondta el Harangozó Réka.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre