A farsang a vízkereszttől (január 6.) kezdődött és húshagyókedd éjfélig tart. Egy magyar anyuka a legkreatívabb farsangi jelmezeket alkotta meg kislánya számára.
Január 6-án vízkereszt napjával lezárult a karácsonyi ünnepkör, és elkezdődött a télbúcsúztató-tavaszváró időszak, a húsvét előtti negyvennapos böjt kezdetéig, hamvazószerdáig tartó farsang, a bálok, mulatozások és a fánksütés időszaka. 2023-ban a farsangi időszak január 6-tól február 21-ig, húshagyókeddig tart.
Egy magyar anyuka egy Facebook-csoportban hívta fel az anyukák figyelmét arra, hogy mivel nyakunkon vannak a farsangi jelmezversenyek, ne féljenek saját jelmezt készíteni erre az eseményre.
Ne féljetek a saját jelmez elkészítésétől, mert egyáltalán nem nehéz, és ebből tuti nem lesz még 8 másik gyereken is ugyanaz
– írta Révai Ildikó a bejegyzésben.
Ildikó kislánya, Celina, minden évben kitalálta, hogy mi szeretne lenni farsangkor. Persze előkerültek a tipikus kislányos jelmezek: angyalka, hercegnő, tündérlány stb. Ezekkel viszont a jelmezversenyen sosem sikerült nyernie.
Ő azonban mindenképpen nyerni szeretett volna, és idővel észrevette, hogy azok a gyerekek nyernek mindig, akiknek különleges jelmezeik vannak. Így hát egyszer megkérdezte tőlem, hogy nem lehetne-e hőlégballon, én pedig azonnal rávágtam, hogy dehogynem!
– mesélte el lapunknak a kreatív anyuka.
Ez a beszélgetés még jó pár hónappal farsang előtt zajlott, ám a kislány emlékezett anyja ígéretére.
– Így hát elkezdtem gondolkodni, hogyan lehetne ezt megvalósítani, hogyan is néz ki egy hőlégballon, miből lehetne a kosarat csinálni, a váz miből kellene legyen stb. – teszi hozzá.
Így folytatódott ez minden évben, Celina mondott egy tárgyat, Ildikó pedig megvalósította.
– A legnagyobb sikert talán a körhinta aratta. Az a jelmez körülbelül 1 hét alatt készült el – mondta.
A körhinta közepét egy papírcső alkotta, aminek az aljára és tetejére hungarocell-lapot rakott. Nagyon sok ragasztóra is szükségük volt a jelmez elkészítéséhez. A vursli a körhinta tetején kézzel varrott volt, mivel annak ott szépen rá kellett simulnia a hinta tetejére. Szintén kézzel varrottak voltak a pántok, amik Celina vállára kerültek.
A többi hozzávalót pedig nem volt nehéz beszerezni: fényes öntapadós fólia, pirosban és aranyban. A tükrök a közepében alufóliából lettek kivágva, a lovak pedig csillámos arany fotókartonból. A rudak amin a lovak voltak, pedig fehér-piros csíkos szívószálból álltak
– árulta el nekünk.
Gondolom senkinek sem meglepő, hogy ezekkel az egyedi jelmezekkel Celina minden farsangi jelmezversenyen bezsebelte az első helyezettnek járó díjat. Volt már azóta medúza, sőt sparhelt is.
– Ha ő boldog, akkor mi is. Éppen ezért bátorítom az anyukákat, hogy nyugodtan próbáljanak meg otthon farsangi jelmezt varázsolni a gyerekeknek – biztatja a szülőket Ildikó.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre