
„Nem kétlem, hogy újra ölnél” – vágta a bíró a vádlott képébe – Elképesztő történet
A férfi nem először került összeütközésbe a törvénnyel.
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a MetropolA gyilkosság vádja soha nem évül el, így életfogytiglan börtönbüntetésre ítélték az azóta már 61 éves férfit.
John Paul mindössze 19 éves volt, amikor 1980 júniusában egy fadarabbal megverte a 42 éves Anthony Bird-öt, majd megfojtotta a saját lakásában. A gyilkossági nyomozás évtizedekig nem vezetett eredményre, ugyanis a rendőrség nem jutott el John Paulhoz. A most 61 éves férfi azonban úgy döntött 2021. május 5-én, hogy besétál a hammersmithi rendőrkapitányságra és feladja magát – számolt be róla a Metro.co.uk.

A lap nem ír róla, hogy milyen motivációk vezettek odáig, hogy 40 év hallgatás után felvállalja szörnyű tettét a férfi, azonban valószínűleg azt gondolta, hogy elévült a bűne, ugyanis a bíróságon John már tagadni kezdte a gyilkosságot. Ráadásul azt állította, hogy a korábbi vallomása nem volt megbízható, és még ha ő is a felelős Bird halálában, nem állt szándékában ölni. A bíróság azonban nem értett egyet vele, és életfogytiglani börtönbüntetés várhat a férfire, aki jelenleg előzetes letartóztatásban van, és egy későbbi időpontban fognak ítéletet hirdetni az ügyében.

A férfi nem először került összeütközésbe a törvénnyel.


Milliókra perelik a rodeó szervezőit.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.