
Az ősi meteoritot már évtizedekkel ezelőtt felfedezték, de tanulmányozása során még most is derülnek ki újdonságok.
Furcsa, soha nem látott gyémánt kristályszerkezetet találtak a tudósok egy meteoritban, amely ötvenezer évvel ezelőtt zuhanhatott a Földre. A vizsgált gyémántstruktúrákat az úgynevezett a Diablo-kanyonban találták. Az ősi meteorit belsejében lévő gyémántokhoz hasonlót korábban soha nem láttak – írja a livescience.com. Szerkezete egyedülálló tulajdonságokkal rendelkezik, amelyeket egy napon szupergyors töltés vagy új típusú elektronikai eszközök kifejlesztéséhez használhatnánk.
Az űrsziklát még 1891-ben fedezték fel Arizonában, de azóta is vizsgálják. A meteoritban lévő gyémántok nem olyanok, amelyeket a legtöbb ember ismer, szénatomjaik elhelyezkedése eltérő. Az anyag úgynevezett lonsdaleit, más néven hexagonális gyémánt, amely rendkívül magas nyomáson és hőmérsékleten alakul ki. A lonsdaleitet elemezve kiderült, hogy egy másik szénalapú anyag, grafén is található bennük. Bár a rétegek nem illeszkednek tökéletesen, az anyag tulajdonságait tekintve kemény, jó vezetőképességű és rugalmas.
Kiderült, nem "csak" influenzás volt a 24 éves fiatal.
Az áldozat egy középkorú férfi.
És miért pont a csizmákba teszi az ajándékokat? Ez lesz ma: benzinárcsökkentés, rendezvények - mi történik még december 6-án?
Már 2029-ben itt lehet az első veszélyes óriás.
Kendőzetlenül mesél a TikTok-sztár taxisofőr.
Egy holttestre bukkantak az erdőben a bicskei rendőrök.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre