Kocsinkat érdemes mindig karbantartani. Az autó legfontosabb tartozékai a gumik és a fékek, ezeken soha ne spóroljunk, ha cserélni kell.
Nyáron a legtöbb család megy nyaralni belföldön vagy külföldön. Ilyenkor a legtöbben ezt nem vonattal vagy autóbusszal, hanem autóval teszik meg. Azonban fontos, hogy járművünk mindig megfelelő állapotban legyen indulás előtt. Ezért mielőtt nagy kalandokba vágnánk bele, nézessük át a kocsit és ha szükséges, végezzük el a javíttatásokat! Mutatjuk, hogy mik azok az alkatrészek, amiket mindenképpen vizsgáltassunk meg a szerelőnkkel.
Nyári és téli időszakban mindenki le szokta cserélni a kocsik gumijait, hiszen a két évszakban különbözőekre van szükség az utakon. Azonban az abroncsok állapotát érdemes mindig figyelembe venni, ugyanis egy rossz minőségű gumi szétrobbanhat, ami akár halálos balesethez is vezethet – írja a Lifehacker. A legmodernebb járművek ugyan már kijelzik nekünk, ha valami nincs rendben az abroncsaink állapotával, de jobb nem megvárni, mire az árokban kötünk ki. Havonta egyszer ellenőriztessük a gumik nyomását, mielőtt hosszú útra indulunk.
Abroncsaink után, amit szintén mindig át kell nézetni, azok a fékek. Ha a fékek nincsenek rendben, akkor szinte garantált, hogy balesetezni fogunk. A gumikhoz hasonlóan, ha a fékek nincsenek rendben, akkor azt a műszerfalon látni fogjuk, de inkább ne kockáztassunk, és ha a fék nincs rendben, akkor útnak se induljunk. A szerelővel ajánlatos évente egyszer ellenőriztetni a fékbetéteket. Figyeljünk a különböző jelzésekre, ha szokatlan fékhangokat hallunk, vagy nehezebben tudunk megállni, akkor azonnal menjünk a szerelőhöz!
Az olajcsere gyakorisága autónként változik és attól is függ, hogy ki hogyan vezet. Érdemes megcsináltatni a gyártó által javasolt futásteljesítményt is, ugyanis ebből is kiderülhet, hogy szükség van-e az olajcserére. Havonta érdemes ellenőriztetni az olajszintet is. Ha ezt elmulasztjuk, az olaj piszkos lesz, és iszapos szennyeződéssé sűrűsödik, amely ront autónk teljesítményén is, ami később akár autónk meghibásodásához is vezethet.
Hazafelé utazunk a munkából és felvillan a motorkontroll lámpa, ami az autósok legrosszabb rémálma. Egy felmérés szerint a megkérdezettek 25 százaléka soha nem reagál arra, ha felvillan a motorkontroll jelzés. Ilyenkor valóban nem kell bepánikolni, lehet, hogy csak egy kis probléma miatt kapcsolt be a lámpa. Ezt a hibát mi is könnyen kijavíthatjuk, ha vásárolunk egy kódolvasót, ami azonnal kijelzi a problémát számunkra.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre