
Nem hiszed el, ki jósolta meg XIV. Leó pápa megválasztását!
Egykor moszkvai tudósító volt...
A jelenleg legtöbb betegséget okozó omikron esetében a szakemberek lehetségesnek tartják a nyájimmunitás elérését. Dr. Rusvai Miklóstól megtudtuk, hogy hazánkban mikor érjük el a nyájimmunitást, és ez valóban a végét jelenti-e a pandémiának.
A szakemberek az omikron kapcsán megemlítették a nyájimmunitás kialakulásának esélyét. Mint arról a Metropol is beszámolt, ez a variáns hozhatja el az izraeliek szerint is a nyájimmunitást. Ennek apropóján beszélt arról dr. Rusvai Miklós virológus, hogy hazánkban mikorra várhatjuk hazánkban a lakossági immunitás kialakulását.
„A nyájimmunitás folyamatosan alakul ki és attól kezdve folyamatosan fennmarad. Életen át tartó védettséget a koronavírus elleni vakcina vagy a fertőzés átvészelése nem ad, de ha sokan átfertőződnek és időről időre újra fertőződünk majd az éppen aktuális koronavírus-variánssal, az lakossági szinten fent tartja majd az immunitásunkat” – árulta el a virológus. Rusvai doktor szerint: „ A nyájimmunitás tehát azért lenne fontos, mert általa csökken a súlyos állapotú fertőzött betegek száma. Fertőzés lesz, de nem ilyen mértékben lesznek betegek az emberek, mint most.” A szakember azonban hangsúlyozta, hogy a lakossági immunitás nem azt jelenti, hogy a vírus eltűnik és többet nem okoz fertőzést, de mint mondja, „össznépi szinten nem fog gondot okozni a koronavírus”. A virológus azt már korábban egyértelművé tette, hogy szerinte nyárra kialakul a nyájimmunitás, mivel addig a most terjedő vírusvariáns gyakorlatilag mindenkit képes megfertőzni. „Az oltatlanokat immunizálja, az oltottakban pedig anélkül, hogy súlyos betegséget okozna, egy újabb immunlökést ad, és ezáltal fokozza az immunválaszukat”.
Egykor moszkvai tudósító volt...
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre