Az idei mohácsi busójáráson mintegy 2 ezer jelmezes űzi el a telet, az 1783-ban feljegyzett hagyományok szerint. Az eseményt kicsik és nagyok is élvezték.
Rekordszámú, mintegy 2000 maskarás űzi a telet a február 24. és március 1. között zajló mohácsi busójáráson. Az esemény leglátványosabb programjait a tradíciónak megfelelően az idén is farsangvasárnapon, tegnap tartották meg.
A busók átkeltek csónakjaikkal a Dunán, felvonultak a belvárosban, vízre tették a farsangi koporsót, új busókat avattak és hatalmas máglyát gyújtottak a város főterén. A híres farsangi eseményt egy 1783-as feljegyzés említi először. A balkáni térségből a török hódoltság idején Mohács környékén megtelepedő etnikum körében élő legenda szerint furfangos őseik a török megszállás elől a Duna túlsó partján lévő Mohács-szigetre menekültek.
A sokácok álruhákat öltve tértek vissza a folyón átkelve és rajtaütöttek a babonás törökökön, akik az ijesztő maskarásoktól megrémülve fejvesztve menekültek a városból.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre