Tudósok egy videóban demonstrálták, melyek azok a maszkok, melyek a legjobban védenek a fertőzésektől.
Amerikai tudósok a műanyagból készült pleximaszkok hatékonyságát vizsgálták. Arra a meglepő megállapításra jutottak, hogy a hagyományos, textilből készült vagy sebészeti maszkok sokkal jobban védenek a fertőzéstől.
A Floridai Atlantic Egyetem tudósai ezt egy videón szemléltették egy tüsszentést és köhögést imitáló, plexi álarcot viselő bábu segítségével. A mesterségesen előállított cseppek mozgását sötét szobában lézerfénnyel világították meg és követték nyomon. A demonstráció során látható volt, hogy bár először a műanyag pajzs blokkolja a tüsszentéssel, köhögéssel kijutó levegő útját, a cseppecskék a plexi álarc körül szétterjednek a levegőben. A szelepekkel ellátott maszkoknál hasonló volt a helyzet. Ezeknél a nyíláson keresztül a levegő szűretlenül kijut és szétterjed a levegőben. A tudósok szerint a szelepes maszkok ugyan szűrik a belélegzett levegőt, ám a kilélegzettet nem.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre