Kemenesi Gábor nem kertel! Így kerülhetnénk el, hogy mutálódjon a koronavírus

A virológus a Facebookon, és a YouTube felületén is próbált minél több ember számára hiteles forrásból tájékoztatást adni a járványhelyzetről és annak megoldásáról.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2021.11.21.
szakértő válaszol

A fél világ megkapta az oltás” – írta a hétvége kezdetén dr. Kemenesi Gábor Facbeook-oldalán. Ezt követően értékelte is a jelenlegi járványhelyzetet. Elárulta, a vírust továbbra is csak az oltásokkal lehet megfékezni, és ehhez magyarázatot is fűzött, hogy miért van így.

„Az oltások vitathatatlanul működnek a vírus legszörnyűbb hatásai ellen, amennyiben megfelelő mértékben és megfelelő felelősség mellett, egyéb megoldásokkal együtt (maszk stb.), jól időzítve vetjük be a delta-hullámban” – magyarázta el a szakember.

A szakértő az interneten minél nagyobb embertömeghez szeretne elérni a tényekkel (Fotó: Dunántúli Napló)

A mutálódás kockázatát lehetne csökkenteni

Az orvos szerint a magas jövedelmű országokban és közepes-alacsony jövedelmű régiókban sokkal több vakcinát vásárolnak és adatnak be, mint a szegény nemzeteknél. Erről érdekes tényt árult el dr. Kemenesi Gábor.

Több ismétlő dózist adtak be a fejlett országok az elmúlt néhány hétben, mióta ezt elkezdték, mint Afrika teljes lakossága egy év alatt. Ez virológiai szempontból a járványnak olyan lehetséges mozgásteret biztosít továbbra is a kevésbé átoltott területeken, ahol a mutációk megjelenésének kockázata is nagyobb” – fejtette ki véleményét a pécsi virológus, akinek még egy tévhitet is eloszlatott ezzel kapcsolatban.

„Gyakorit tévhit a járvány kezdete óta, hogy az oltások növelik a vírus mutálódási esélyét, holott ez éppen fordítva van” – szögezte le a szakember. A teljes bejegyzést és magyarázatát a doktor úrnak itt tudjátok megtekinteni:









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás