Sok bejelentés érkezik arról, hogy egyre több róka merészkedik be a fővárosba. Megtudtuk, mi a teendő, ha vadállatot látunk a környékünkön.
Egyre gyakrabban fordul elő, hogy esténként egy-egy magányos róka bukkan fel Budapest utcáin. Sokakban felmerül a kérdés, hogy vajon ez jelent-e bármiféle veszélyt a városban lakó emberekre, vagy akár háziállataikra?
Egyre inkább fogy az élőhelyük, ezáltal élelmet sem találnak maguknak. Ezért nem meglepő, hogy bemerészkednek a városba elemózsiát keresni.
A róka életmódja és táplálkozása remekül alkalmazkodott az emberi környezethez. A városban rengeteg a rágcsáló, ami a róka fő zsákmányállata, ezenkívül a nem megfelelően tárolt hulladék, és a macskáknak kitett eledel sokkal biztosabb és kényelmesebb táplálékforrás a számára, mint amit az erdőn-mezőn képes megszerezni magának.
Veszélyt jelenthet a háziállatokra
A legtöbben a kertvárosi kerületben – Újpesten, Újpalotán, Kőbányán – panaszkodnak a kis testű állatokra, féltik magukat és háziállataikat, ugyanis a rókák sokszor a veszettség hordozói. Sokan számoltak be arról, hogy látták, ahogy a ragadozó kutyákkal harcol, vagy macskákat kerget.
Jelentsük, ha kóbor rókát látunk!
A nemkívánatos helyen megjelenő vagy esetleg kárt okozó kisragadozókat arra specializálódott kisállat-befogó szakemberek tudják élve fogó csapdával megfogni, és eltávolítani a területről. Szerencsére Magyarországon a folyamatos vakcinázásnak köszönhetően a vadon élő rókaállományból szinte eltűnt ez a betegség, mégis, ha gyanúsan viselkedő állatot látunk, érdemes szakértőhöz fordulnunk.
Lapunk megkereste a Nébihet, akik rámutattak, hogy oldalukon részletesen, videókkal színesített útmutatót kínálnak, ami megmutatja, mit tegyünk, ha veszett állattal találkozunk.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre