Kétszer is magukhoz vették már, mégis mindig visszahozták és itt hagyták. Öreg, nagy testű és beteges kutyaként reménytelennek tűnt a helyzete, mégis leendő gazdája beleszeretett. Most több mint 1800 nap után végre szerető családba került Misa. A telephely munkatársai szerint ennél hosszabb időt senki nem töltött náluk.
Az Illatos úti ebtelep lakója volt, hosszú és magányos éveket töltött kennelbe zárva Misa, a 11 éves labrador keverékkutya. Mások talán feladták volna már a reményt, hogy gazdát találjanak az öregúrnak, de a Vigyél Haza Alapítvány úgy döntött, hogy nem mondd le róla. A Vizslafotó csapata megnyerő képet készített a négylábúról, az alapítvány pedig örökbefogadó profilt készítettek számára a Facebookra. Ildikó pedig meglátta a mérhetetlen szeretetéhséget Misában, és örökbe fogadta.
Megcsillant előtte a lehetőség, hogy végre boldoggá teheti gazdiját, azonban mindkét alkalommal visszahozták a telepre. Ildikó azonban komolyan gondolta, hogy társnak fogadja maga mellé az idős kutyust. Örökbefogadása óta blogot vezet Misával az életükről. Vasárnap délelőtti sétájuk közben értük el telefonon a párost.
„Én rögtön beleszerettem Misába, a második találkozásunkkor pedig már haza is vittem. Facebookon láttam először a gazdikereső kutyák között, ott voltak a képei és a története, mindkettő megfogott” – nyilatkozta Boros Ildikó a blöki gazdája a lapunknak.
A békés 11 éves kankutya mellső lábainak könyök ízületi diszpláziája miatt orvosi beavatkozásra szorult. Mindkét lábát aphrosopia eljárással kezelték. Misa jobb mellső talpát angyala mindennap kenőcsben áztatja. Az eb ilyenkor a pofijával felvesz egy dacos arckifejezést.
„Mindent megenged nekem, de amit nem kedvel, ahhoz mártírarcot vág, és nem fogad el jutalomfalatot sem. Őt aztán nem lehet lekenyerezni” – árulta el mosolyogva gazdája. Hozzátette, Misa szereti a fültő- és pocakvakargatást, ha abbahagyja Ildikó, akkor elkezdi bökdösni a kezét a kutya.
„Mindenféleképpen idősebb kutyust szerettem volna, egy olyan ebet, akin én is tudok segíteni, szebbé tudom tenni az idős éveit”
Misa és Ildikó egymáshoz idomultak már, a kezdeti megszeppenés után. Egyetlen pont van, amit nem kedvel a kutyus, ez a mosakodás.
„A fürdetés érdekesen alakult. Amikor hazavittem, volt egy kis bukéja, akkor azt mondtam, itt az idő, megyünk fürdeni. Akkor derült ki a labrador keverékkutyáról, hogy neki valami víziszonyosak lehettek a felmenői. Utálja a vizet. Ha már bekerül a kádba, akkor mártír arccal elviseli, de amikor a Dunánál voltunk például, akkor vigyázott rá, hogy még a körme hegye se érjen a vízhez. A fürdőszobába be nem teszi magától a lábát. Próbáltam mogyoróvajjal bekenni a kádat, de még a fejét is elfordította” – mondta el mosolyogva a Metropolnak Ildikó.
Sajnos nem újdonság, hogy az Állatvédelmi Szolgálat Illatos úti telepe megtelt a gazdáikra reménytelenül váró kutyákkal. Jelenleg közel 100 szomorú sorsú kutya és 23 cica várja új, végleges gazdáját. Az örökbefogadó napot azért találták ki, hogy megfordítsák a folyamatot.
Az örökbefogadó napon azok az autók, amelyek nap mint nap beviszik az elkóborolt állatokat, most Budapest belterületén házhoz vitték őket, és ebben a Vigyél Haza Alapítvány önkéntesei nyújtottak segítséget. Az alapítvány kezdeményezésével, a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság Állatvédelmi Őrszolgálat munkatársainak régi álma teljesülhetett: személyesen juttathatták szerető családba a méltatlanul magára hagyott, kidobott, árva kutyákat. A rendhagyó akció, egyúttal megkönnyítette az új gazdik első közös utazását is, hiszen nem egyszerű egy még szinte ismeretlen állatot tömegközlekedési eszközön hazaszállítani.
Bár a telepen nagyon sok a nagy testű, idősebb és stafford jellegű kutya, sikerült sok olyan rászorulót is gazdikhoz juttatni, akik már több mint egy éve várják a csodát. A nap végén az önkéntesek „megszavazták” hogy gondozásba vesznek két olyan kutyust is, akiket senki sem választott: Axelt, aki szívférges és még több hónapos kezelésre szorul és Pedrót ,a 9 éves keveréket, aki több mint egy éve az Illatos út lakója, háromszor is kivetették a kennelből gazdijelöltek, de végül senki sem fogadta örökbe.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre