Itt a jövő iskolája, már tizenöt suli gazdagodott High-Tech Suli teremmel





Befejeződött a digitális tantermek kiépítése a High-Tech Suli program második pályázatának nyertes iskoláiban. Összesen immár tizenöt intézmény kapott lehetőséget arra, hogy a legmodernebb technológiát kihasználva új szintre emelje az oktatást. A tanárok és a diákok mostanra már birtokba is vehették új eszközeiket.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2021.10.06.
A jövő záloga

Júniusban zárult a High-Tech Suli program második pályázata. Több mint 90 általános iskola nyújtott be pályázatot arra, hogy digitális eszközök bevonásával új pedagógiai módszereket és megoldásokat alkalmazhassanak a tanulók életre való felkészítésében. A bíráló bizottság nehéz helyzetben volt, hiszen számos, szakmailag kiemelkedő munka közül kellett választania, végül ennek köszönhetően a tervezett 5 helyett 10 iskola részesülhetett a támogatásból.

Tanévkezdésre befejeződtek a munkálatok, amelyek során a tantermek teljes átalakuláson estek át: megújult külsővel, bútorzattal és megannyi dekorációs elemmel gazdagodtak. Illetve az elérhető legmodernebb technikai berendezések is megérkeztek: a diákok az idei tanévtől kezdve a laptopok mellett olyan digitális eszközök segítségével sajátíthatják el a tananyagot, mint az interaktív panel, a LEGO SPIKE robot, a 3D nyomtató vagy a lézervágó. Azoknak a pedagógusoknak pedig, akik részt vesznek a programban, öt hónapos tehetséggondozás keretein belül oktatást, mentorálást és anyagi támogatást is biztosít a High-Tech Suli program.

Felkészíti őket a nagybetűs életre

„A High-Tech Suli program célja, hogy az iskolák minden támogatást megkapjanak ahhoz, hogy a gyermekeket felkészítsék a digitális világ térnyeréséből fakadó kihívásokra, és ezzel együtt a nagybetűs életre. Büszkeséggel tölt el minket, hogy már tizenöt iskola veszi ki a részét az új szemlélet terjesztéséből” – mondta el Horváth Ádám, a High-Tech Suli program szakmai tanácsadója.

A fejlesztések elkészültével már tizenöt olyan iskola található országszerte, amely a Mészáros Csoport jóvoltából a korszerű digitális oktatás módszerét biztosíthatja tanulóinak. A legmodernebb technológiai eszközök segítségével az intézményeknek lehetősége nyílik a lexikális tudás mellett azokra a készségekre is fókuszálni, amelyek szerepe napjainkra felértékelődött. Ilyen többek között a programozás, a kritikai gondolkodás fejlesztése és az infokommunikációs technológia (IKT) tudatos használatának elsajátítása is. A cél az, hogy a gyermekek felkészülhessenek a rájuk váró digitális világra, és minden támogatást megkapjanak ahhoz, hogy felfedezhessék és kibontakoztathassák a bennük rejlő tehetséget.

„Óriási öröm ért bennünket, amikor megtudtuk, hogy az Andreetti Károly Általános és Művészeti Iskola is elnyerte a High-Tech Suli támogatását. Új és különleges időszámítás kezdődik nálunk: az eszközök, amiket kaptunk, és a bennük rejlő lehetőségek új utakat nyitnak mind a diákjaink, mind a tanáraink számára. Élményszerűvé tudjuk tenni a különböző tárgyak oktatását, ez pedig ma már szinte elengedhetetlen” – fogalmazott Kuzselné Schóber Ágnes, a sóskúti intézmény igazgatója.

A vele készített interjút és a beépítésről szóló videót itt nézheted meg.

 

 

 





Ezeket olvastad már?
Menczer: Magyar Péter a baloldal embere! A következő csalódás

Menczer: Magyar Péter a baloldal embere! A következő csalódás

Mitől fél Magyar Péter? Testőrök lepték el a vasúti kocsit

Mitől fél Magyar Péter? Testőrök lepték el a vasúti kocsit

Kiadták a risztást, mindent letarol a zápor és a jégeső

Kiadták a risztást, mindent letarol a zápor és a jégeső

Hogyan maradhatott érintetlen Budapest szívében egy zöld sziget, a Sas-hegy - Galéria

Hogyan maradhatott érintetlen Budapest szívében egy zöld sziget, a Sas-hegy - Galéria

Top hírek





Ezek is érdekelhetik



Hírlevél-feliratkozás