Órákkal a bűncselekmény elkövetése után szereztek ugyan tudomást a csalásról az érdi rendőrök, másnap este már az előállító helyiségben időzött az a két nő, akik egy idős asszonyt károsítottak meg – írja a Police.hu.
Mobiltelefonján kereste a 65 éves tárnoki nyugdíjast augusztus 23-án délután egy fiaként bemutatkozó férfihang. A telefonban azt állította, hogy fia egy drogügylet futáraként elhagyta a szállítmányt, és ezért 12 millió forinttal tartozik nekik. Az idős hölgy megrémült, és felajánlott 1 millió forintot. A csalók egy nőt küldtek, hogy átvegye a borítékot, benne a jelentős pénzösszeggel. A tömött boríték átadása megtörtént, az asszony órákkal később szembesült azzal, átverték, csalás áldozata lett.
A rendőrök az órákkal később tett bejelentés alapján megindultak
Minden lehetséges eszközt és módszert igénybe véve másnapra eljutottak két budapesti nőig. A főváros VIII. kerületében, a Baross utca és Német utca kereszteződésénél vették ki a forgalomból azt a gépkocsit, amelyben utaztak. A 21 éves U. Nikolettát és a 34 éves P. Edinát elfogták és előállították. A két nő mindent bevallott, sőt még korábbi csalásokról is meséltek, amelyekben részt vettek.
Kihallgatásukon mindketten beismerő vallomás tettek, sőt több korábbi csalásban való részvételüket is jegyzőkönyvbe diktálták. A gyanú szerint együtt érkeztek 2021. augusztus 23-án a tárnoki ház közelébe, U. Nikoletta a kocsiban várt, míg P. Edina átvette a kicsalt egymilliót tartalmazó borítékot az áldozattól. A pénzt később továbbadták megbízóiknak. A két őrizetbe vett nővel szemben csalás bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatja le a további eljárást az Érdi Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztály, egyben kezdeményezték letartóztatásukat.
Az érdi rendőrök vizsgálják azokat a korábbi csalásokat is, amelyekről a gyanúsítotti kihallgatásokon tett említést a két nő, de a nyomozás kiterjed arra is, kitől, milyen úton és hányszor kaptak megbízást a futárfeladatok elvégzésére.
A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja a figyelmet, hogy az „unokázós”-ként elhíresült csalások módszere az elmúlt időszakban változott. Egyre ritkább az unoka közlekedési balesetére hivatkozás, a legenda módosult. Leggyakrabban kábítószeres ügyet sejtetnek a háttérben, a hozzátartozó szabadon bocsátását milliós összegektől teszik függővé. Legyen bármilyen ijesztő is első hallásra egy szerettükkel kapcsolatos rémhír, ne dőljenek be a csalóknak, bizonyosodjanak meg a hír valódiságáról/valótlanságáról, hívják fel hozzátartozójukat, hogy leellenőrizzék a hallottakat! Ne adjanak át pénzt idegennek!
Több mint két és fél évvel ezelőtt indította útjára a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya a Bontsa a vonalat! kampányát. A programsorozat célja a minél szélesebb körű tájékoztatás, a legkülönbözőbb csalási módszerek megismertetése a legveszélyeztetettebb korosztály tagjaival.
Top hírek
Hírlevél-feliratkozás
Hírlevél-feliratkozás
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!