
Nem áll bíróság elé a férfi, aki megölte az áldozata védelmére siető focistát
Megdöbbentő eset hősről és gyáváról...
A Széchenyi-díjas kutatónőt az mRNS alapú vakcinák atyjának tartják. Mint kiderült, nemcsak a koronavírus ellen, hanem a rák ellen is hatékony lehet.
Ahogy arról korábban beszámoltunk a BioNTech által kifejlesztett első, rák elleni kísérleti vakcinát már beadták egy melanómás betegnek. A már létező ellenanyagot egy Libtayo nevű monoklonális antitest gyógyszerrel keverték, amit pikkelysömör kezelésére szoktak használni. A vizsgálatba 120 beteget vonnak be, és értékelik a kombináció, valamint az önállóan alkalmazott egyes hatóanyagok hatásait.
Két évvel ezelőtt Karikó Katalin a BioNTechnél a bőrfelszíni tumorba történő oltási kísérletekkel foglalkozott – írja a Blikk.
Nem véletlen hát, hogy Karikó Katalin a messenger RNS-vakcinák nagy tudású ismerője árult el részleteket a kutatás folyamatáról.
„A felszínen lévő tumoroknál, mint például a melanoma vagy egyéb, az arcon, nyakon megjelenő tumoroknál be lehet nyomni egy mRNS-t tartalmazó keveréket, amely az immunsejteket odahívja, majd megmutatja nekik, hogy itt van a rák, ezt meg kell ölni” – mondta el a kutatónő a lapnak.
Hozzátette: a részvételével létrehozott oltóanyag nemcsak a rák gyógyításában lehet hatalmas áttörés, hanem az infarktusos emberek szívére gyakorolt hatását is vizsgálják. Az ismert gyógyszergyártó cég a jövőben nagy hangsúlyt fektet a rák elleni gyógykészítmények vizsgálatában és fejlesztésében. A céljuk az, hogy 5 éven belül rák elleni gyógyszert gyárthassanak.
Megdöbbentő eset hősről és gyáváról...
Több lövés is dördült a szörnyű vérengzés után.
Az Antares bolygó és a telihold együttállását láthatjuk.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre