
Feszültséggel indulhat, de jól végződik – ezt ígéri a mai napi horoszkóp
A nap első felében könnyen kibillenhetünk az egyensúlyból.
Romániában is fogják gyártani legalább az egyik olyan koronavírus elleni oltóanyagot, amelynek használatát az Európai Unió már engedélyezte - közölte szombaton Florian Citu román miniszterelnök.
A kormányfő a Mediafax hírügynökség jelentése szerint azt mondta: az Európai Bizottság érdeklődött, hogy Romániának elvileg megvannak -e a vakcinagyártáshoz szükséges kapacitásai. A miniszterelnök erre igennel felelt, és már folynak az egyeztetések a részletekről. Azt nem közölte, hogy melyik oltóanyagról lenne szó, illetve hogy mikor kezdődhet meg a gyártás.
A vakcinák előállítása feltehetően a hadsereg irányítása alatt álló, bukaresti Cantacuzino kutatóintézetben történne.
Szlovákia kormányfője ugyancsak szombaton arról beszélt: elképzelhető, hogy Szlovákiában is gyártani fogják az orosz fejlesztésű Szputnyik V oltóanyagot. Igor Matovic a szlovák közszolgálati műsorszórónak elmondta, az orosz gyártó azt szeretné, ha azok az országok, amelyek vásárolnak a Szputnyik V-vakcinából, vállalnák azt is, hogy a területükön állítsanak elő az oltóanyagból.
A szlovák kormányfő megjegyezte, hogy tárgyalni akar a Pfizer/BioNTech és a Moderna gyógyszercégek vakcinájának szlovákiai előállításáról is, de egyelőre még nem tudni, hogy ezek a tárgyalások sikerre vezethetnek-e. Ha Szlovákia maga gyárthat koronavírus elleni vakcinát, akkor azt nem tartaná meg csak saját magának, hanem más EU-tagállamoknak is szállítana - tette hozzá Matovic.
A parlamenten kívüli Szlovák Nemzeti Párt (SNS) vezetője, Andrej Danko erre reagálva azt mondta: a kormányfőnek nem lenne szabad „tündérmesékkel” kábítania az embereket a Szputnyik V esetleges szlovákiai gyártásával kapcsolatban. „Bárcsak ez igaz lenne, de Oroszországban senki nem akarja, hogy a vakcinájukat Szlovákiában állítsák elő” - fogalmazott a politikus, hozzátéve, hogy Matovicnak arról kellene tárgyalnia Moszkvával, hogyan tudná Szlovákia importálni az orosz vakcinát.
A nap első felében könnyen kibillenhetünk az egyensúlyból.
A bizarr eset 2017-ben történt.
A James Webb űrteleszkóp új megfigyelései elképesztőek.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.