Szeptember 11-hez hasonló terrortámadást terveztek Amerika ellen

Két éven át készült a kenyai pilóta a merényletre.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2020.12.20.
911

Az Egyesült Államok Szövetségi Ügyészsége terrortámadás előkészítésének hatrendbeli vádjával indított eljárást egy kenyai férfi ellen, akit azzal gyanúsítanak, hogy egy 2001. szeptember 11-ei terrortámadáshoz hasonló merényletet akart elkövetni Amerika egyik nagyvárosa ellenírja a Ripost.

Az ügyészségi dokumentumok szerint a vádlott, a 30 éves Cholo Abdi Abdullah tagja volt az al-Káida radikális iszlamista terrorszervezethez közeli Al-Shabaab nevű paramilitáris szomáliai felkelőcsoportnak. Ez a szervezet tehető felelőssé többek között a 2020. januári 5-i kenyai terrortámadásért, mely során 3 amerikai állampolgár vesztette életét.

Abdullah 2017 és 2019 között egy átfogó pilótaképzésben vett részt a Fülöp-szigeteken. A kis gépektől kezdve egészen a legmodernebb utasszállítókig, nagyjából minden típus kezelését megtanulta.

Az amerikai hírszerzés mégsem erre, hanem Abdullah internetes kereséseire figyelt fel. Sajtóinformációk szerint a férfi alaposan elmélyült a kereskedelmi utasszállító repülőgépek eltérítéseinek módszereiben. Többek között annak is utánanézett online, hogyan kell betörni egy pilótafülke ajtaját, ha azt már biztonsági zár védi. Emellett Amerika legmagasabb felhőkarcolóiról is alaposan informálódott: több internetes bejegyzést is átolvasott arról, hogy melyikben, mikor, mennyi ember tartózkodik nagyjából.

A vád szerint Abdullah egy amerikai reptérről induló utasszállítót szeretett volna eltéríteni, hogy belevezethesse azt egy felhőkarcolóba, minél több ártatlan ember életét kioltva ezzel.

A férfit, aki kategorikusan tagadja az ellene felhozott vádakat, kedden adták ki A Fülöp-szigeteki hatóságok az Egyesült Államoknak, és szerdán tartották az első meghallgatását.

„Ez az eset, mely során egy repülőgéppel akartak volna ártatlanokat meggyilkolni, emlékeztet bennünket arra a halálos fenyegetésre, amit a radikális iszlám terroristák továbbra is jelentenek nemzetünk számára”

- fogalmazott a sajtónak John Demers nemzetbiztonsági főügyész-helyettes.

Ha az amerikai bíróság bűnösnek találja Abdullahot az ellene felhozott vádakban, akkor életfogytiglani börtönbüntetést is kaphat, amit 20 év után lehetne először felülvizsgálni.

A férfi ügyvédje nem akart nyilatkozni a sajtónak az üggyel kapcsolatban.









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás