Megkérdeztük a kozmetikusokat, fodrászokat, pillásokat és a körmösöket hogyan élik meg a koronavírus miatt kialakult helyzetet.
Az éttermek már bezártak, de a különböző szépítkező szalonok nyitva lehetnek. A Metropol most utánajárt, hogyan lehet biztonságosan szépülni világjárvány idején.
„Nagyon vigyázok a járványhelyzetben, és minden szabályt betartok. Egyszerre csak egy vendég lehet az üzletemben, én magam a maszkon kívül még egy plusz műanyag „arcpajzsot” is felveszek. Természetesen nem a legkényelmesebb viselet, de ebben a helyzetben muszáj kicsit alább hagyni a komforttal az egészségünk érdekében. Igyekszem úgy ütemezni a vendégeimet, hogy 7-re bezárjak, valamint állandóan fertőtlenítem a kezem, ha masszírozom a vendég arcát, és megkérem a vendégeimet, hogy közben ne beszéljünk.”- osztotta meg lapunknak Dér Enikő, a budaörsi Enikő Kozmetika tulajdonosa.
„Bele se merek gondolni, mi lenne, ha nem tudnék dolgozni. A második kozmetika vagyok, ami megnyílt Budaörsön, 36 éve dolgozom a szakmában, stabil vendégköröm van, akik egyben a barátaim is. Hozzám nem csak szépítkezni járnak az emberek, hanem azért, hogy megbeszéljük az élet dolgait. Amióta hazánkban megjelent a koronavírus, állandóan téma az üzletemben. Alapvetően pozitív személyiség vagyok, így próbálom a vendégeimben is tartani a lelket, az üzletemben a járvány ellenére jó a hangulat.”- folytatta Dér Enikő.
„Járvány előtt is már kiemelten figyeltem a higiéniára, hiszen ez elengedhetetlen egy szépségszalonban, illetve a mindennapi életben is fontos odafigyelnünk környezetünkre. Mindig maszkban dolgozom, ezzel is védem vendégeimet és magamat is!” - számol be Czirják Henrietta műszempilla építő a Metropolnak.
„9 éve dolgozom fodrászként. Amikor a vendég mosolyogva, önfeledten kell ki a székemből, számomra ez az igazi elismerés. A vendégek félnek a vírustól, de ennek ellenére örömmel jönnek szépülni. Számukra ez egy „lelki csók”. A vendégek lelkesedése nem csappant, de tartunk attól, hogy nehogy a környező országok korlátozásait kövessük, mert akkor munka nélkül maradunk. A vírustól függetlenül az embereknek jár az, hogy szépen, boldogan, felszabadultan ünnepeljék a karácsonyt.” - számol be lapunknak Szoboszlay-Baier Cintia a Beauty Land fodrásza.
„Sajnos akadnak olyan vendégek is, akik házilag szeretnék megoldani a hajfestést. Én ezt nem szoktam ajánlani, mert általában többet árt, mint használ. Az idősebb vendégeimnél vettem észre, hogy félnek, ezért inkább otthon maradnak. Hála istennek a 7 órás időkorlát annyira nem befolyásol, szerencsére a vendégek rugalmasak! - folytatja a fiatal hajfodrász.
„Az első hullám alatt igyekeztem egy-egy videóval én is segíteni a vendégeket, hogy minél kevesebb kárt okozzanak maguknak, de szeretném mindenki figyelmét felhívni, bármennyire is egyszerűnek tűnik egy-egy művelet, az nem biztos, hogy hozzá nem értő kezekben is ugyanazt az eredményt hozza. Volt már rá példa, hogy a vendég magának távolított el géllakkot, aminek következtében, olyan mértékben roncsolta a körömlemezt, hogy hetekig mindenhez való hozzányúlás fájt neki. Ezek a sérülések pedig csak a köröm teljes lenövésével gyógyulnak, ami 3-6 hónapig is eltarthat!” - figyelmeztet Bea.
„Egy biztos, töretlen lendülettel várok majd mindenkit, remélem 2021 egy jobb év lesz, mert ez nem csak a körömről szól, ez kikapcsolódás, feltöltődés, lélekápolás is egy nőnek, ahogy a vendégeim szoktak fogalmazni: „Mi ide pihenni járunk!”- derűsen zárja Bea mondandóját.
A járvány természetesen a szépségiparban dolgozók munkájára is nagy hatással van. Bár alapvetően az emberek félnek, azért szerencsére akad munka a szépségszalonokban. Az biztosan állítható, hogy mindenki örül, hogy nyitva lehet, nem csak a bevétel miatt, hanem ahogy többen is megerősítették, ez több mint puszta szépségszolgáltatás, ezek az üzletek sokszor a kikapcsolódás vagy éppen a nagy beszélgetések terei.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre