
Megosztó történetet mesélt el az ismert énekesnő. Dallos Bogi gyermekként a földön fetrengve hőzöngött
Visszaemlékezve sokszor humoros anekdotaként hatnak a történetek, amikor először találkozunk az alkohollal. Dallos Bogi podcast műsorában elhangzottakkal a legtöbben azonosulni tudunk és akár mosolyt is csalhat az arcunkra.
Dallos Bogi legújabb podcastjában egy olyan témát boncolgatott vendégeivel, ami szinte mindannyiunk életében eljön egyszer: mikor és hogyan kóstoltuk meg először az alkoholt. A műsorban négy fiatal idézte fel első élményeit a piálással, és – nem meglepő módon – a legtöbben 13 éves koruk környékét említették, mint az első alkoholos élményük idejét. Bogi sem kivétel, saját történetét nevetve, mégis őszintén osztotta meg a hallgatókkal.
„Az első találkozásom az alkohollal, talán 13, 14 évesek lehettünk, és az unokatesómmal a nagyszüleimnél voltunk Szilveszter este” – kezdte visszaemlékezését Bogi.
Tényleg csak így belekortyoltam, meg egy kicsit megkóstoltam a sörhabot. És így azt éreztem, hogy na... Én most el fogom játszani, hogy ez én rám hatott. Tehát, hogy én berúgtam egy kortytól.
A fiatal Bogi olyan hitelesen alakította a részeg tinédzsert, hogy a nagyszülei halálra rémültek.
Egész este nyomtam, a nagyszüleim konkrétan mentőt akartak hívni, hogy a Bogi nagyon berúgott ettől a kis kortytól. És gyorsan hívták a szüleimet, hogy hát higgyék el, hogy csak belenyalt az italba, és itt fetreng meg hőzöng.
És bár Dallos Bogi apja meglehetősen megrökönyödött, ma már csak jót kacagnak az eseten. Mint utólag elárulta, elképzelése sem volt, hogyan viselkedik egy részeg ember, így mindent a filmekből és hallomásból merített – és túljátszotta a szerepét.
A beszélgetés során azonban nemcsak a vicces anekdoták kerültek elő. A podcast mélyebb vizekre evezett: tabu témákat is érintettek, például hogy mikor számít már függőségnek az alkoholfogyasztás, belefér-e napi egy ital, és milyen társadalmi elvárások nehezednek a fiatalokra e téren. Hol húzódik a határ a „bulizás” és a problémás ivás között? És számít-e, hogy nő vagy férfi az, aki iszik?
Én nem iszom, de nyugi, úgyis jó fej leszek, és a társaság része tudok maradni
– hangzott el a beszélgetés során egy újabb fontos gondolat. A vendégek egyetértettek abban, hogy a mai fiatalság egyre tudatosabban viszonyul az alkoholhoz, de a nyomás még mindig jelentős – főként társasági eseményeken.
Rácz-Gyuricza Dóra külön kiemelte saját tapasztalatát:
Régen azért ittam, hogy jó fej legyek, most meg azért iszom, hogy mások legyenek jó fejek.
Ezzel a mondattal szinte összefoglalta a podcast egyik legfontosabb tanulságát: az alkoholfogyasztás társadalmi és érzelmi dinamikái messze túlmutatnak az első pohár sörön vagy egy szilveszteri koccintáson.
Dallos Bogi őszintesége, humorral átszőtt visszaemlékezése és a vendégek gondolatai új megvilágításba helyezik a fiatalok és az alkohol kapcsolatát – nemcsak szórakoztató, de elgondolkodtató módon.
Személyes hangvételű üzenettel búcsúztak a tagok.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre