A napokban debütált a Delta című műsor mesterséges intelligenciával megalkotott műsorvezetője. Fejős Ádám és Gönczi Gábor nagyon különbözően vélekednek a televíziózás jövőjéről.
A hétvége óta sokaknál beszédtéma, hogy a Dunán látható Delta című tudományos-ismeretterjesztő műsorban debütált Magyarország első mesterséges intelligenciával megalkotott műsorvezetője, Bíró Ada. Ez pedig történelmi mérföldkő lehet a hazai televíziózásban. De mit gondolnak róla a hús-vér kollégái?
Fejős Ádám, a Delta műsorvezetője testközelből tapasztalhatta meg, milyen is egy digitális kollégával dolgozni. Hiszen Ada, a mesterséges intelligencia segítségével megalkotott képi és nyelvi modellel vele osztotta meg a képernyőt a debütálásakor. A tévés azt is hozzátette, hogy nagyon izgalmas és hihetetlen technikai ugrás ez az emberiség életében.
Hihetetlen dolog ennek a forradalmi újításnak a részesének lenni. Ada a tudományos híreket olvassa a Delta-hírekben, közösségi oldala is van és egyre népszerűbb. Nagyon büszke vagyok arra, hogy részese lehettem egy ilyen történelmi pillanatnak. Szerintem a mesterséges intelligencia bemutatása fontos része lehet az életünknek, mert segíthet majd megérteni és közelebb hozni ezt a technológiai vívmányt az emberekhez
– mesélte a Fejős Ádám, a Delta házigazdája.
Gönczi Gábor a TV2 Tények műsorvezetője másként gondolja, mint Fejős Ádám. Szerinte a nézőknek szüksége van a hús-vér emberekre a műsorokban.
"Zavarba ejtő, és kicsit ijesztő is a technika fejlődése. De úgy gondolom, hogy valódi emberek kellenek a műsorokba. Hiszen a néző nem tud fiktív emberekhez kötődni" – kezdte a lapunknak Gönczi Gábor, aki persze nincs ellene a technikai fejlődésnek, és tudományos szempontból is helyét látja ennek az újdonságnak, de a televízióban nem biztos, hogy népszerűbb lesz Ada, mint egy élő műsorvezető.
Ha belegondolunk, vannak már olyan robotkutyák, amik visszahozzák az eldobott labdát. Az emberek mégis az igazi kutyát választják, akkor is ha fürdetni kell, etetni, sétáltatni. Azt az érzelmi faktort nem tudja visszaadni, mint a valóság. Például a rajongók is azért mennek el egy Robbie Williams koncertre, mert szeretnék élőben látni, és két órát abból a kisugárzásából kapni, amilyen az énekes valójában
– mondta el véleményét a Tények műsorvezetője.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre