Az utóbbi hónapokban korlátozottak a közös szórakozási lehetőségek, és ez még várhatóan egy ideig így is lesz. Így sokszor adódik a kérdés, hogy miként találjuk fel magunkat a négy fal között, és keressük a lehetőséget a kikapcsolódásra, feltöltődésre, szórakozásra otthonunkban. Jó alkalom ez arra, hogy okostelefonunk segítségével kreatív videókat készítsünk saját szórakoztatásunkra, amiket ismerőseinkkel vagy akár követőinkkel is megoszthatunk. Az LG szakértői ezért most összegyűjtöttek néhány tippet, hogy mire érdemes figyelni a profi videók készítésénél.
3+1 tipp a tökéletes YouTube, Instagram és TikTok videókhoz
Jó minőségű videós tartalmakhoz ma már nincs szükségünk profi kamerára, mert a mai okostelefonokkal már szinte közel azonos minőségű felvételek készíthetők. Ezeknek a készülékeknek azonban egy hátrányuk mindenképp van a videókamerákkal szemben: kényelmetlenebb a használatuk. Egy speciális kamerának olyan a kialakítása, hogy azzal a lehető legkényelmesebben tudjunk felvételt készíteni, a telefonok kialakításakor azonban nem ezt teszik első helyre a tervezők.
Time-lapse videókhoz a telefont egy rögzített pozícióban, például egy állványon érdemes elhelyezni. A felvételi üzemmód sajátossága, hogy ilyenkor egy valós időben percekig vagy akár órákig tartó folyamatot rögzíthetünk a kamera segítségével úgy, hogy az eszköz általunk előre beállított időközönként készít egy-egy képet, majd azokat felgyorsítva játssza le egymás után. Végezhetünk tehát akár egy unalmas tevékenységet is a videón, a felpörgetett végeredmény így is látványos lehet. Amennyiben telefonunkban van hyperlapse funkció, érdemes azt is használatba venni. Ez annyiban különbözik a time-lapse-től, hogy azok a jelenetek, amelyeknél intenzívebb mozgást érzékel a kamera, a többinél lassabban lesznek láthatók. A slow motion videók estében pedig éppen fordítva történik a folyamat: a mozgásokról készült felvételeket lassítja a telefonunk, ezáltal olyan részletek kerülhetnek fókuszba, amelyeket egyébként nem érzékelnénk. Így lehet akár egy pohár víz kiöntése is különösen megkapó.
Az új telefonok már automatikusan a legmegfelelőbb beállításokat kínálják számunkra a felvételekhez, és a környezeti tényezőket felismerve optimalizálják a kamera beállításait, így a fényerőt, a fehéregyensúlyt és a fókuszt is. Érdemes azonban elmerülnünk ezeknek a manuális beállításaiban is: bizonyos felvételeknél az expozíció (megvilágítás), az ISO érték (fényérzékenység), a fókusztávolság vagy akár a videó hangzásának változtatásával egészen különleges hangulatot kölcsönözhetünk a videóinknak.
Azért, hogy videók formájában teljesen kibontakoztathassuk kreativitásunkat, érdemes olyan okostelefont választanunk, ami minél szélesebb palettát biztosít extra videófunkciókból. A forgatható dupla kijelzős készülékek például számos olyan új felvételi képességgel lettek már ellátva, amit amatőr, de akár profi tartalomgyártók is bátran használhatnak változatos és érdekes videók készítéséhez, legyen szó akár az Instagram-ra, a TikTok-ra, vagy a YouTube-ra készülő tartalomról. A telefonban található gimbal funkció amellett, hogy remegésmentes képet biztosít, teljesen új lehetőségeket nyújt a felvételeknél: videó készítése közben a függőleges kijelzőn egy virtuális joystick segítségével a felvett kép tetszőleges részleteire irányíthatjuk a kamerát a telefon elmozdítása nélkül. Ennek a felvételi módnak az a nagy előnye, hogy egy mozgó jelenetről úgy készíthetünk lélegzetállító felvételeket, hogy közben mi magunk is mozgásban vagyunk.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre