November utolsó napján szerezheti meg a hónapban az első győzelmét az FTC.

Szerző:
Létrehozva: 2023.11.27.
Fradi focicsapat konferencialiga

Egy hónapja nem nyert 90 perc alatt meccset a Ferencváros labdarúgó-csapata, mely a bajnokságban is botladozik. Utolsó három NB I-es összecsapásának a mérlege: két vereség, egy döntetlen. A vasárnapi, Puskás Akadémia elleni 1-1 után Dejan Sztankovics vezetőedző nem kertelt, elmondta, miért nem sikerült győznie a csapatnak.

„Megszereztük a vezetést, de, tudják, a meccs 95-97 perce alatt végig koncentrálnunk, fókuszálnunk kell. Amikor megvan a lehetőség arra, hogy bebiztosítsuk a meccset újabb gólokkal, ezt meg kell tenni” – mondta a szerb mester, akinek a csapata visszacsúszott a tabellán a második helyre.

Az utolsó három meccsünkön 1 pontot szereztünk, nyolcat elveszítettünk. Ez itt a Fradiban nagyon-nagyon sok

– ismerte el a tréner.

Fotó: Fradi.hu

A gárda rossz sorozatának egyik oka, hogy még októberben kidőlt a sorból a Fradi legjobb formában lévő játékosa, a gólfelelős Varga Barnabás. Ő nemcsak találataival, hanem mezőnymunkájával is rengeteget segített az ősszel. A válogatott játékos a Diósgyőr elleni bajnokin szenvedett combizomhúzódást.

Azóta csak egy meccset tudott megnyerni a rendes játékidőben az együttes, az Újpestet verte az FTC 3-0-ra. Azt Botka Endre is elismerte, hogy Varga nagyon-nagyon hiányzik a pályáról, de jó hír, hogy már látni, mikor térhet vissza.

Alakulok, külön edzéseket végzek már a csapattal, egyre jobb formában érzem magam, remélem, hogy idén még segíthetem a csapatot

– nyilatkozta a klub honlapjának a játékos.

Az biztos, hogy a csatár a következő, Csukaricski elleni Konferencialiga-meccsen még nem léphet pályára. A Fradi csütörtökön játszik a szerbek otthonában (M4 Sport, 21.00) a továbbjutás szempontjából sorsdöntő mérkőzésen.