Egy különleges válogatás a grafikusművész mesekönyvekhez készített rajzaiból.
„Az így készült rajzaim java jókedvből született vagy jókedvet fakasztott, így szándékom és reményem szerint talán másoknak is szerezhet örömet” – írta e munkáiról a művész.
Kovács Péter a kortárs képzőművészet jelentős alakja volt, az emberi lét alapkérdéseire választ kereső életműve fontos részét képezi a modern magyar művészetnek. Drámaiságot hordozó műveinek ellenpontjaiként születtek meg azok az illusztrációk, amelyek klasszikus irodalmi alkotások, főként mesék kísérőrajzaiként könyvek lapjain kaptak nyilvánosságot. Ezekből válogat tárlatunk.
Kovács Péter művészeti tanulmányait a Magyar Képzőművészeti Főiskola festő szakán 1964 és 1970 között végezte, mesterei Fónyi Géza és Barcsay Jenő voltak. 1968-ban tanári diplomát szerzett, majd művészképzésben vett részt.
1970 óta folyamatosan szerepelt hazai és külföldi csoportos, illetve egyéni kiállításokon. Számos kiállítási és pályázati díjban részesült itthon és külföldön. Művei megtalálhatók hazai és külföldi múzeumokban, intézményekben, köz- és magángyűjteményekben, magántulajdonban. Festő-grafikusi tevékenysége mellett – annak részeként – közel harminc gyermekkönyv és több felnőtteknek szóló kiadvány illusztrációját készítette el.
1971-től 1974-ig Derkovits-ösztöndíjat kapott, majd több hazai, illetve külföldi ösztöndíjat nyert el. 1985-ben Munkácsy-díjban, 2000-ben a Magyar Köztársaság Kiváló művésze kitüntetésben, 2008-ban Kossuth-díjban részesült.
A kiállítást június 5-én nyitotta meg Feledy Balázs művészeti író. Megtekinthető: szeptember 3-ig
Helyszín: Klebelsberg Kultúrkúria (1028 Budapest, Templom u. 2.)
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre