
Bátorságpróba – éjszakai állatok nyomában
Játékos feladatokon keresztül megismerjük az éjszakai állatok világát, miközben észrevétlenül megbarátkozunk a sötéttel is.
A Növényvakság-növénylátás előadássorozat keretében a 9. epizódban a fák szerepe és ápolásuk áll a beszélgetés középpontjában.
Évszázadokon keresztül csak szemmagasságban vizsgálták a fákat, az erdészeknek csak akkor volt lehetőségük többre, mikor kivágták azokat. 1980 után egy fiatal botanikus, Meg Lowman kutatásai hívták fel a figyelmet a fák lombkoronájának fontosságára, titkaik feltárására. Miért kell megismernünk az emberiség túlélésének zálogát, mint élőhelyet? Miért fokozottan fontos a fák jelenléte épített környezetben? Milyen kihívásokkal kell megküzdeniük a ma elültetett csemetéknek, és mit tehet az idős fákért a faápoló szakma?
Ez alkalommal ezekre a kérdésekre kapunk válaszokat továbbá arra is, hogy miként élhet tovább egy halott fa a kertben.
Előadó: Börzsei Bence faápoló szakember.
A moderátor ezúttal Zsolnai Balázs lesz.
Időpont: január 12., 16.00
Helyszín: Fuga - Budapesti Építészeti Központ (Budapest, Petőfi Sándor u. 5, 1052)
Játékos feladatokon keresztül megismerjük az éjszakai állatok világát, miközben észrevétlenül megbarátkozunk a sötéttel is.
Ez egy önfejlesztő tréning program, amely segíti az önismeretet és a belső intuíció összehangolását az életünkben.
Babajóga, Kerekítő, illetve a gyermekvállalással kapcsolatos beszélgetések is várják az érdeklődőket.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre