
A klímatudomány üzenete egy élhető jövőért – beszélgetéssorozat
Világképünk átalakítása – Hogyan fogalmazzuk újra gazdasági és társadalmi céljainkat? – többek között ezekkel a kérdésekkel foglalkoznak a résztvevők.
Ha kis területünk van, annak a megművelése, a talaj meglazítása, a kaszálás nem lehet olyan ördöngösség! Igaz? Hát, nem igaz!
Nem mindegy ugyanis, hogy milyen kéziszerszámokat veszünk, vagy készíttetünk. Nem mindegy, hogy mennyire áll kézre az adott eszköz, hogy mennyire lehet vele hatékonyan dolgozni, sőt az sem mindegy, mennyire kíméli az erőnket vagy a talajunk szerkezetét.
Fotó: Unger Tamás UT Vas Népe
Ha már kicsit nagyobb léptékben gazdálkodunk, de ennyiért még nem érdemes egy traktort beindítani, akkor pedig elgondolkodhatunk azon, hogy állati igaerő segítségével oldjuk meg a feladatot. Milyen állatfajt válasszunk ehhez? Hogyan illeszkednek az állatok a gazdaságunk rendszerébe? Hol tudok beszerezni ehhez alkalmas eszközöket? Mennyire tud ez hatékony lenni? Mi a helyzet az elvégzett munka minőségével?
Csupa izgalmas kérdés, amelyekre választ kaphatunk két előadónktól:
– Antardhí das (Kósa Antal) – Krisna-völgy, Tehénvédelmi Központ
– Kulcsár Balázs – Valaha Tanya, Permakultúrás biogazdaság
Szeretettel várnak minden érdeklődőt ezen a Zoom linken.
Időpont: május 27. 18 órától
Világképünk átalakítása – Hogyan fogalmazzuk újra gazdasági és társadalmi céljainkat? – többek között ezekkel a kérdésekkel foglalkoznak a résztvevők.
A Fókusz Közösségi Tér – Én/idő program szeretettel vár mindenkit, aki kikapcsolódna, beszélgetne.
A program célja, hogy játékosan hívják fel a figyelmet a felelős közlekedésre – nemcsak a járművezetők, hanem a gyalogosan, rollerrel vagy biciklivel közlekedő gyerekek, fiatalok számára is.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre