Kutyás városi legendák – avagy „azt olvastam az interneten”

„Az előadásomon a leggyakoribb tévhiteket hozom el nektek (a kedvenceimet), amelyeket »tudományosan« meg is cáfolok és elmagyarázom, miért nem állják meg a helyüket.”



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2022.05.13.
kutyás

„Amit interneten olvasunk, az nem minden esetben igaz. (És itt most nem csak a kutyás témára gondolok.) Sajnos, számos előnye mellett ugyanis valótlanságok, feltételezések tárháza is egyben. De akkor a jótanácsok, javaslatok, személyes tapasztalatok közül mit fogadjunk meg és mit ne? Hogyan döntsük el, mi lehet igaz és mi nem?

Fotó: Shutterstock

Sok esetben természetesen nem rosszindulat vezérli az informátort, hanem a „mi mindig is így csináltuk”, vagy az „én is itt olvastam” elvek.

Tudom, nem egyszerű. Én is rengeteg tévhittel találkozom nap mint nap. Különböző kutyás-gazdis csoportok a sok hasznos tanács mellett hemzsegnek a hamis állításoktól. Ember legyen a talpán, aki kiszűri, miben érdemes hallgatnunk másokra és mi az, amit semmiképpen ne fogadjunk meg.

Hozz magaddal te is egyet, amiben nem vagy biztos, amit nem tudsz hová tenni! Tedd fel kérdéseid a csoportok helyett nekem, személyesen!

Az előadás ingyenes.”

Időpont: május 13. 18 óra

Helyszín: Kutya Egy Hely









Top hírek

Néprajzi Múzeum

Ruhacsere a Néprajzi Múzeumban

Ha lapul a szekrényedben néhány olyan női/férfi/gyermekruha, amely, habár jó állapotban van, de mégsincs használatban, hozd be és nézz körül, hátha találsz helyette valamit, ami jobban elnyeri a tetszésed.





Hírlevél-feliratkozás