Július 1-től igényelhető az 1990 végéig épült egy- vagy többlakásos családi házak energetikai korszerűsítésére az otthonfelújítási támogatás, amelyhez legalább 30 százalékos energiamegtakarítást kell elérni. Mely megoldások lehetnek a segítségünkre? Kádár Gabriella, a Praktiker szakértője a szigetelés kapcsán például azt javasolja, hogy igazítsuk ingatlanunk adottságaihoz a hőszigetelő típusát, vastagságát. Homlokzat esetén ma általános a 15-20 cm, ugyanakkor passzívházak esetén akár 30 cm is lehet. Érdemes kazáncserében is gondolkodnunk:
az egyik legmodernebb megoldásnak a kondenzációs gázkazán számít, amelynek nagy előnye, hogy 15-20 százalékkal több fűtőenergiát ad le, mint társai, az ára pedig nagyjából 4 év alatt megtérülhet.
Mivel ugyanúgy ingatlanunk adottságaihoz kell méretezni, mint a fűtési- és melegvízrendszert, szakembertől érdeklődjünk, milyen készüléket válasszunk. Ha nekifogunk a nyílászárók cseréjének, figyeljünk a lég- és vízáteresztési tulajdonságra, illetve a hőátbocsátási tényezőre (U érték). Mivel az otthonfelújítási támogatás egyaránt felhasználható műanyag és fa nyílászárók cseréjére, elsősorban házunk adottságai és az esztétikum határozhatják meg választásunkat.
Az otthonfelújítás előtt állók online igényelhetik a www.praktiker.hu oldalon, hogy a Praktiker szakértői felvegyék velük a kapcsolatot, és személyes találkozó keretében adjanak tanácsot az új állami program, és a felújításhoz szükséges anyagok, eszközök kapcsán.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre