Lassan már főzni se kell tudni, az okoskonyhák szinte mindent el tudnak végezni helyettünk. Szól a hűtő, hogy mi fogyott el, robotkar segít az aprításban, 3D nyomtatóval tésztát gyárthatunk – ez már a jelen. De csak néhány kiváltságosnak, mert ezek a tárgyak egyelőre nagyon drágák.
Ma már a legtöbb gyártó forgalmaz olyan elektromos konyhaeszközöket, melyek beprogramozhatók vagy akár telefonról is működtethetők. Ha ezeket egymással is összehangoljuk, máris kész az okoskonyha.
Vásárolhatunk olyan sütőt, amelynek belsejében kamera van, aminek segítségével telefonon ellenőrizhetjük, hogy megsült-e a hús. De olyan készülék is van, aminek az ajtóüvegének átláthatósága állítható, így nem kell nyitogatnunk, ha látni akarjuk, hogy áll az étel.
Az okoshűtők beépített képernyővel rendelkeznek, amelyek mutatják a hűtő tartalmát, vagy azért, mert beleprogramoztuk, vagy azért mert a polcokon szenzorok is vannak, amik jelzik, hogy mi áll a rácsokon ill. azoknak mi a lejárati ideje. De a frizsiderben is lehet kamera, amire a boltban állva ránézhetünk, és pontosan fogjuk tudni, mi fogyott el, mit kell venni.
Bizonyos gyártók érintőképernyőt szerelnek a konyhapultba, amelyről olvashatjuk a receptet, vagy videón nézhetjük egy fogás elkészítését lépésről-lépésre.
Kapható konyhai használatra kifejlesztett 3D nyomtató is. Nyers tésztát teszünk bele, és elkészíti a kívánt formájú alapanyagot, amit már csak főzni kell.
Egy angol cég kifejlesztett egy robotkart, ami a konyhapult fölé rögzíthető. Képes receptek “megtanulására”, szeletel, kavar, fűszert szór az edénybe, mindezt úgy, mint egy mesterszakács, hiszen Tim Anderson séf mozdulatait programozták bele.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre