
Krisztina Klasszik – Osztrosits Éva hegedűművész koncertje
A hegedűtanárként is tevékenykedő művész kortárs magyar zeneszerzők szólóhegedűre írt műveit is elhozza az érdeklődőknek.
Az erdélyi Székelyföldi Stúdió Egyesület dokumentumfilmje. A részvétel ingyenes.
Autonómia alulnézetből
A második világháború után Székelyföld mindennapjait a kommunista hatalom formálta. A többségében magyarok által lakott térség 1952-ben területi autonómiát kapott, igaz ezt nem lehetett Székelyföldnek nevezni és határai is csak részben egyeztek meg a történelmi régióéval. A Magyar Autonóm Tartomány közművelődési és oktatási intézményei a korhoz igazodva ugyan, mégis jelentős értékmentő és értékteremtő munkát végeztek. A valós önrendelkezés lehetetlen egy diktatúrában, de a hivatalokban anyanyelven lehetett ügyeket intézni. Rövid ideig, hiszen 1960-ban, mindössze nyolc év után egy átszervezéssel eltüntették Románia térképéről a tartományt. A filmben a korszakkal foglalkozó történészek kutatási eredményei és az itt lakók visszaemlékezései rajzolják ki az ellentmondásokkal teli közigazgatási egység földrajzi és jogi határait.
Rendezte: Fecső Zoltán
Előzetes regisztráció javasolt.
Időtartam: 53 perc
Ajánlott életkor: 12+
Időpont: március 4. 18.00–18.55
Helyszín: Magyarság Háza Galéria (1051 Budapest, Nádor u. 17.)
A hegedűtanárként is tevékenykedő művész kortárs magyar zeneszerzők szólóhegedűre írt műveit is elhozza az érdeklődőknek.
Kihagyhatatlan alkalom arra, hogy megértsük az online megfigyelés veszélyeit és az adatvédelem sebezhetőségét a digitális korban.
A Zerkovácok csapata, mely négy lelkes fiatalból áll, évek óta járja az országot, és képviseli a mára már hungarikum operett műfaját.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre