Gyűjtsd a kortárst! – Kacsuk Péter műgyűjtő mesél a szenvedélyéről

Kacsuk Péter gyűjteményépítése befektetési céllal indult, aztán a gyűjtés szenvedéllyé és életformává vált számára.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2024.11.21.
Módosítva: 2024.11.21.
műtárgypiac Hegyvidék Galéria szenvedély programsorozat

A Hegyvidék Galéria új programsorozata során neves hazai műgyűjtőkkel és kollekciójukkal ismerkedhetnek meg az érdeklődők. A művészettörténészek által moderált beszélgetések során a résztvevők beleláthatnak abba, hogyan válik valakiből műgyűjtő, illetve, hogy ki miért, milyen gondolatok, motivációk és stratégiák mentén, valamint hogyan kezdett el képzőművészeti alkotásokat vásárolni, magángyűjteményt építeni. Felvetődnek a műtárgypiacot érintő kérdések, jelenségek is, szó lesz többek között az árképzés sajátosságairól, az értékek, művészek hierarchiájáról és kánonjáról. A bemutatott gyűjteményeken keresztül a közönség képet kaphat a hazai kortárs művészeti szcéna uralkodó tendenciáiról és a hazai piac meghatározó képviselőiről.

Fotó: Facebook

Ezennel Kacsuk Péter informatikus kutatót, a Magyar Tudományos Akadémia doktorát és a SZTAKI tudományos tanácsadóját lesz lehetőség megismerni, akivel Winkler Nóra műsorvezető, művészeti szakértő beszélget. Tudatos gyűjteményépítése 2011-ben kezdődött, akkor még befektetési céllal. Mostanra azonban ez az aspektus eltűnt, a gyűjtés szenvedéllyé és életformává vált számára. Oktatóként részt vesz a Werk Akadémia és a Budapest Art Mentor oktatási programjában, ahol a műgyűjtést, ill. az NFT-jelenséget tanítja.

Gyűjteményépítését két fő vonulat jellemzi: egyrészt olyan társadalomkritikai tartalommal rendelkező műveket gyűjt, amelyek egyben kordokumentumként is értelmezhetők és diskurzusban állnak a jelen aktuális kérdéseivel. Külön egységet képeznek a kollekcióban a nőművészek alkotásai, amelyek a nőiség kérdéskörét és társadalmi nehézségeit járják körül. A gyűjtemény másik ágát a valóságtól elforduló, szürrealizmusból táplálkozó alkotások képezik, melyekben a művészi szubjektum és a magánmitológiák kerülnek fókuszba.

Részvételi díj: 500 forint, Hegyvidék Kártyával: 200 forint
Időpont: november 21., csütörtök 18.00
Helyszín: Hegyvidék Galéria, Kiállítóterem (1126 Budapest, Királyhágó tér 10.)

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás