
Zenés verses est a Magyarság Házában
A felvidéki Lakatos Rák Viktória színművésznő, Lakatos Róbert brácsaművész és Jozef Horváth koncertmester produkciója.
A helytörténeti klub előadója: Katona Csaba történész.
„Ez év tavaszán a Zeneakadémia fordulatokban gazdag históriáját az alapításától az első világháborúig tekintettük át. Ám annak története számos érdekesség tárháza akkor is, ha a 20. század sorsfordítói évtizedeit vizsgáljuk.
Az előadás azt tekinti át, hogy mi történt a patinás intézménnyel a „nagy háborút” követően. Miért volt kérészéletű Dohnányi Ernő vezetősége 1919-ben? Hogyan ünnepelték a fél évszázados fennállást? Hogyan került Dohnányi ismét az intézmény élére? Mi történt a második világháború alatt? Hogy került a Zeneakadémia falai közé a népbíróság? Hogyan szorult háttérbe Zathureczky Ede? Csupán néhány a számos kérdés közül, amire választ keresünk.”
Időpont: szeptember 12., 18.00–19.30
Jegyár: 800 forint, terézvárosiaknak: 400 forint
További klubalkalmak és egyéb részletek itt olvashatók.
A felvidéki Lakatos Rák Viktória színművésznő, Lakatos Róbert brácsaművész és Jozef Horváth koncertmester produkciója.
Kertesi Ingrid és Virág Emese növendékeinek zenés estje, ahol felcsendülnek Verdi, Rossini, Turina, Szokolay Sándor és Hollós Máté művei is.
Modern dzsessztrió, amely 2023-ban alakult Budapesten, Lukács Márton Örs zongorista/zeneszerző vezetésével, akihez csatlakozik Siklós Kornél dobokon, valamint Suke Sándor nagybőgőn.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre