
Sena Dagaduval a kettős identitásról – Nők az élet élén
Közösségépítő, generációkat összehozó beszélgetéssorozat kizárólag hölgyeknek.
A nagyszabású kiállítást a Tojásdíszítők Egyesülete rendezi abból az alkalomból, hogy a tojásírás bekerült a Szellemi Kulturális Örökség Nemzeti Jegyzékére.
Több mint 40 tojásíró több száz hímes tojása tárul szemünk elé ezen a tavaszt köszöntő kiállításon. A tojás önmagában is jelkép: az újjászületés, termékenység szimbóluma. A rájuk kerülő díszítés, a mintavariáns pedig még külön üzenetet hordoz.
Az egykor anyáról lányára szálló hagyományt többségében népi iparművészek, Népművészet Ifjú Mesterei és Népművészet Mestere címekkel kitüntetett alkotók munkái tükrözik. A húsvéthétfői locsolásért cserébe adott ajándéktárgy ma már nemcsak elfogyasztásra szánt jutalom, hanem művészi értékeket is hordozó míves termék. A reprezentatív alkotói kiállítás felvillantja a tojásírás múltját, a készítés technikai jellemzőit, valamint a ma élő hagyományőrző közösségek munkáját, az oktatás lehetőségeit.
A kiállítás megnyitó ünnepsége: április 7., 15 óra
Helyszín: Magyar Népi Iparművészeti Múzeum
A kiállítást megnyitja:
Csonka-Takács Eszter, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Szellemi Kulturális Örökség Igazgatósága igazgatója, néprajzkutató és
Csákányi Zoltán, a Népi Iparművészeti Osztály vezetője, néprajzkutató.
Közreműködik: Navratil Andrea népdalénekes
A kiállítás május 6-ig, keddtől szombatig 10-18 óra között látogatható.
További információk itt.
Közösségépítő, generációkat összehozó beszélgetéssorozat kizárólag hölgyeknek.
„A fás legelők, az erdei legeltetés, a pásztorvilág a Bakony és a Balaton vidékén és azon is túl megismert világának bemutatásán keresztül a természeti és kulturális értékek megőrzéséhez szeretnék hozzájárulni.”
Zelinka Tamás ismeretterjesztő előadása a Szegeden 1875. április 24-én született Huszka Jenő zeneszerzőről.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre