Rendhagyó, személyes tárlatvezetésekre kérték fel a Ludwig Múzeum munkatársai a kortárs irodalom és zene kiválóságait, hogy a Nagylátószög című kiállítás terét bejárva mondják el, mutassák meg a középiskolás diákoknak, hogy milyen filmélmények, filmmel kapcsolatos események voltak rájuk nagy hatással.
A Nagylátószög – 120 éves a magyar film című kiállítás célja, hogy átfogó képet adjon a hazai filmművészet múltjáról és jelenéről.
A filmnek kezdettől fogva fontos társművészete, sokszor inspirációforrása a zene és az irodalom. A film még „csak” 126, a magyar film pedig 120 éves, de nagyon gazdag és sokszínű múltra tekinthet vissza. Valójában már a némafilmek sem voltak némák, zenei kísérettel voltak láthatóak és hallhatóak, a film zenéje a mai napig meghatározó része a filmélménynek. Egy film megszületéséhez elengedhetetlen egy jó történet, egy jó forgatókönyv is, amely gyakran irodalmi mű alapján készül.
Tárlatvezetők: Vitáris Iván, Kemény Zsófi, Henri Gonzo, Simon Márton
Időpont: november 3., 11 óra
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre