A Zeneakadémia Átriumában megrendezett tablókiállítás betekintést nyújt Liszt Dantéhoz kötődő kompozíciós terveibe, bemutat olyan hatásokat, amelyek formálták a zeneszerző gondolatait.
Liszt Ferencet egész életén át foglalkoztatta Dante költészete, különösen az Isteni színjáték. Nem volt ezzel egyedül: a 19. századi művészvilág rajongott a középkori költőért. Vajon miért érdeklődtek annyira Dante iránt ebben a korszakban? Milyen zene szólhat Liszt Ferenc szerint Dante poklában? Ez a mélyen katolikus zeneszerző hogyan képzelte el a túlvilági vándorlást? Milyen lett volna, ha megvalósul az az egészen rendkívüli, zenét és diorámaképeket ötvöző multimediális előadás, amelyet Liszt a Dante-szimfónia bemutatójára tervezett?
A kiállítás néhány további konkrét példán keresztül vizsgálja a 19. századi – hazai és nemzetközi – művészvilág Dante-vonatkozású alkotásait.
A tárlat október 10–24. között tekinthető meg.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre