
Több mint fél év után William Shakespeare Rómeó és Júliájával nyit újra a Pesti Magyar Színház, a darabot szeptember 18-án mutatják be Eperjes Károly rendezésében.
"Előadásunk célja: bevezetés a szerelembe, a létezés fő misztériumába, amelytől megdicsőül a mindenkori ifjúság és elutasítja az értelmetlen halált" - olvasható a teátrum szerdai közleményében.
"A rendező, Eperjes Károly hitvallása szerint amikor az ember arra veszi a bátorságot, hogy megmondja, mi a jó és mi a rossz, akkor könnyen összekeveredhetnek a humán és az isteni értékek. Ezért alkotótársaival együtt mind az elemző, dramaturgiai munkafolyamatokban, mind a színpadi rendelkező próbákon arra törekedett, hogy pontosan megmutassa, visszaadja, ne pedig újraértelmezze a drámát" - írják a beharangozóban.
A korhű díszletek között, reneszánsz jelmezekben játszott előadás szerelmespárját a 17 éves Kelemen Hanna és a 19 éves Góg Tamás, illetve a másik szereposztásban Kovács Panka és Kocsis Gábor alakítja. Az előadás főbb szerepeiben többek között Eperjes Károlyt, Bölkény Balázst, Szurcsik Ádámot, Tahi Józsefet, Pavletits Bélát és Haumann Mátét láthatja a közönség. A díszleteket Székely László, a jelmezeket Rátkai Erzsébet tervezte.
Kéri György, Magyarország első skótdudása, több könyv írója mesél a dudáról, nem fukarkodva a zenével sem!
Filmvetítéssel egybekötött beszélgetést tartanak a Tisza élővilágának napján, február 1-jén.
Az eseményen Tari János két alkotását is megnézhetik az érdeklődők.
Höcögés, kacagás a Kerekítő könyvsorozat népi mondókái, ölbeli játékai nyomán, dalokkal, hangszerjátékkal színesítve.
Bomhér István festőművész portréja
A kiállítás célja, hogy vizuálisan megpróbálja elénk tárni, miben is rejlik a szusi, ennek a mindennapi élet szerves részé vált japán ételnek a vonzereje.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre